katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio pro vlídný domovVysílání Radia Proglas v týdnu od 2. 10. do 8. 10. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 3. října v 18.00 mši svatou z brněnského studia za zemřelé posluchače a přátele Proglasu, ve čtvrtek 5. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 6. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. října v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice
v Olomouci

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Křížové cesty zařazujeme po 15. hodině v pátek 6. října .

Svět, mýtus, rituály – všední a sváteční pojímání světa. To jsou témata, kterých se budou dotýkat úvahy profesora Jana Sokola v pátém zastavení nad Malou filosofií člověka , kterou naladíte v pondělí 2. října v 16.00 .

K čemu může být rodině bunkr , který ve třicátých letech budovala československá armáda u hranic s Rakouskem? Na návštěvu soukromého bunkru se můžete těšit v Barvínku s názvem Táta se zbláznil a koupil bunkr v úterý 3. října od 16.00 .

V dalším vydání týdeníku Vítejte, senioři! navštívíme na pozvání neziskové organizace Život 90 domácnost profesora Pavla Preisse. Už několik let využívá projekt Přátelské návštěvy . Jeho cílem je sdružovat seniory, kteří už kvůli svému zdravotnímu stavu nemohou vést aktivní život. Propojí je s dobrovolníky seniorského věku, jež jsou ochotni věnovat jim jednou týdně svůj čas. Na návštěvu za profesorem Preissem už několik let chodí dobrovolnice paní Anna. S mikrofonem za nimi zamíříme i my ve středu 4. října v 9.30 .

U příležitosti 750. výročí svatořečení Hedviky Slezské, patronky ostravsko-opavské diecéze i ostravského studia Radia Proglas připravil redaktor Antonín Žolnerčík pořad o historii a současnosti opavského kostela svaté Hedviky . K mikrofonu si pozval pracovníka Zemského archívu Petra Tesaře. Uslyšíte ve čtvrtek 4. října ve 20.15 .

Do pořadu Živě z Prahy v pátek 6. října v 9.30 pozveme bohemistu Pavla Štěpána a archiváře Marka Lašťovku, kteří nám poodhalí tajemství místních názvů v českých zemích. Povíme si také, jak vznikly názvy některých pražských (a nejen pražských) ulic .

Rozhovor s autorem knihy Vychoval mě gangster o evangelizaci vysíláme v pátek 6. října od 20.15.

Zakladatel a dlouhodobý sbormistr Českého filharmonického sboru Brno Petr Fiala nás přijde osobně pozvat na koncerty, které v rámci abonentních koncertů sboru pro domácí publikum na koncertní sezonu 2017/18 připravil. Oktávu naladíte v pátek 6. října za pět minut pět .

P. Marcel Javora je synem tajného kněze východního obřadu Josefa Javory. V současné době je farářem v Brně - Komíně a rovněž vysokoškolským pedagogem liturgické hudby a liturgického zpěvu. Další díl cyklu Křesťan a svět, Doteky Božího milosrdenství vysíláme v neděli 8. října v 17.00 .
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest