katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Z nabídky Radia ProglasVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 21. listopadu v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 23. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 26. listopadu v 9.00 mši svatou na Slavnost Ježíše Krále z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 24. listopadu.


Hodnoty a peníze – jaký je rozdíl mezi těmito dvěma pojmy? Jak se z našich vlastních hodnot stávají společné? Jakou roli v tom hraje trh a peníze? Jak závisejí peníze na důvěře? To jsou základní otázky, které bude filosoficky promýšlet profesor Jan Sokol ve vzdělávacím cyklu Malá filosofie člověka. Poslouchejte v pondělí 20. listopadu v 16.00.

Božena Němcová ve svém díle bohatě čerpala ze svých životních zkušeností. Jako manželka člena finanční stráže se často stěhovala a v letech 1845–1847 pobývala v Domažlicích. Z té doby pocházejí její lidovou kulturou prodchnuté texty Obrazy z okolí Domažlického, Selská svatba v okolí Domažlic a O prostonárodním léčení na Domažlicku, shrnuté později do výboru s názvem Národopisné a cestopisné obrázky z Čech. Ve Folklorním okénku jejich prostřednictvím navštívíme kraj pod Čerchovem v polovině 19. století a nebudou chybět ani nejlepší chodské soubory a zpěváci. K poslechu ve středu 22. listopadu v 16.55 zve Zdeněk Vejvoda.

Ve druhé části medailonu o kardinálu Františku Tomáškovi už budeme sledovat jeho život a působení jako administrátora a později 34. arcibiskupa Arcidiecéze pražské. Poslouchejte pořad pražského studia Kristián ve čtvrtek 23. října ve 20.15.

Přesně měsíc před Vánoci vysíláme premiéru pořadu Hudební knihovnička 2017, ve kterém si představíme některé zajímavé knihy o hudbě. Budeme listovat například čtvrtým dílem sebraných spisů hudebního publicisty Jiřího Černého, knižním rozhovorem s Davidem Kollerem nebo velkou knihou o Vladimíru Mišíkovi. Hovořit budeme také o sbírce snů Martina Kyšperského nebo o knize, ve které se Neil Young vyznává ze své lásky k automobilům. Týdeník Slyšte lidé! naladíte v sobotu 25. listopadu v 19.15.

Podzimní besedy Bez obav? zpracovávají palčivé téma boje proti terorismu, který se odehrává po celém světě. Závěrečnou debatu jsme věnovali specifické situaci v Rusku a nenápadně rostoucímu konfliktu s Čečenskem. Záznam diskuze uvádíme v cyklu Mezi slovy v sobotu 25. listopadu ve 22.10.

Nový životopis Ivana Martina Jirouse z pera Marka Švehly se jmenuje Magor a jeho doba. Detailně mapuje Jirousův život a popisuje ho především jako strůjce unikátní, na státu nezávislé undergroundové kultury. V širokém záběru zachycuje dobu, v níž žil, a jeho vztahy s řadou významných osobností českého veřejného a kulturního života. Součástí jsou desítky unikátních fotografií z Jirousova života. Hana Svanovská a literární vědec Jiří Trávníček se nad publikací zamýšlejí v Knihovničce v neděli 26. listopadu ve 13.20.

Na sestru Damiánu z Kongregace sester svatých Cyrila a Metoděje i na svoje povolání ke kněžství vzpomíná v pořadu Křesťan a svět otec Josef Čunek. Poslouchejte v neděli 26. listopadu v 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest