katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 18. do 24. 12. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 19. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátelé Proglasu, ve středu 20. prosince v 6.20 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 21. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. prosince v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 23. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, na Štědrý den (24. prosince) v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné a ve 21.00 půlnoční mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (radostný) v 18.00, a v úterý (radostný), ve středu (radostný) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (radostný).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 22. prosince.

Nadcházející Vánoce jsou svátky, které většinou trávíme se svými blízkými. Mezi lidmi, s nimiž prožíváme dlouhodobou blízkost, ať už je to rodina, komunita nebo jiné společenství, totiž vycházejí na povrch všechny naše špatné stránky. Před blízkými se zpravidla moc neovládáme a chováme se mnohdy tak, jak bychom se ke kolegům či příležitostným kamarádům nikdy nechovali. Jak na naše každodenní vztahy aplikovat ono biblické „odpouštějte si navzájem“? Na Vaše maily, telefonáty a SMS zprávy se v Noční lince v pondělí 18. prosince ve 22.30 těší redaktorka Hana Svanovská.

V předvánočním čase ve středu 20. prosince v 9.30 v rámci relace Vítejte, senioři! zazní pozvánka na výstavu Sedmičky Josefa Lady. O svém dědečkovi, malíři a spisovateli Josefu Ladovi bude hovořit kurátor Josef Lada. Náladu vrcholícího adventního období pak připomene zimní vzpomínka spisovatele Ignáta Herrmanna na předvánoční Prahu v nastudování Arnošta Goldflama.

Nový pořad Vojenského uměleckého souboru Ondráš s názvem Čas vzácný přišel je zaměřen na dobu před Ježíškovým narozením. Je složen ze starobylých adventních a rorátních zpěvů, oděných do nového hudebního hávu, jež doplňují díla barokních autorů. Koncert v přímém přenosu z brněnského „Červeného kostela“ (Českobratrského evangelického chrámu Jana Amose Komenského v Brně) si nenechte ujít ve středu 20. prosince od 16.30. Slovem provází opat Petr Prokop Siostrzonek z řádu benediktinů.

V Boskovicích, rodné obci kardinála Tomáše Špidlíka, bude odhalen památník, který jej má připomínat. Se senátorkou Jaromírou Vítkovou přiblížíme okolnosti jeho vzniku a zamyslíme se nad odkazem kardinála Špidlíka pro dnešní dobu. Pořad brněnského studia ve čtvrtek 21. prosince ve 20.15 nabídne i anketu mezi místními.

Radek Baborák je hornista světového věhlasu a spolu se svojí manželkou violoncellistkou, dnes hrají především v souboru Baborák Ensemble. V pátek 22. prosince naladíte v 16.55 rozhovor s manželi Baborákovými – v předvánočním čase nahlédneme do jejich soukromí. Druhou část rozhovoru uslyšíte o týden později – tedy v pátek 29. prosince v 16.55.

Na Štědrý den (neděle 24. prosince) zachytíte na vlnách Proglasu dvě sváteční pohádky: V 11.00 dopoledne je na programu pohádka Jaroslava Olšavy s názvem Kašpar, Melichar a Baltazar. Není o třech králích, jak by se mohlo zdát, ale o třech kouzelných pošťácích, kteří se znenadání objevili jako posila v předvánočním poštovním mumraji. Dokážou vyčarovat dopisy a balíky i těm, kdo třeba nikoho nemají a nikdo na ně nemyslí. Ve 14.00 zazní pohádka, kterou ve Slezsku slyšel a osobitým způsobem převyprávěl František Lazecký. Uslyšíte o chudém chlopovi, který si z pekla donesl kouzelnou věc a s ní blahobyt přinesl, a také o jeho bohatém bratrovi a lačném kupci.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest