katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 17. týden 2018V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 24. dubna v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím radia Lumen, ve čtvrtek 26. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 29. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00

U příležitosti 75. narozenin Jiřího Stivína vyšlo 3CD Quodlibet, na kterém tento hudebník představuje několik různých podob své tvorby a svého rozsáhlého repertoáru. S Jiřím Stivínem bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Pavel Smolek, který se bude ptát také na jeho sbírku fléten a dalších nástrojů nebo na to, jestli si hudebník sundává svou pověstnou čapku alespoň v kostele. Poslouchejte v pondělí 23. dubna v 19.15.

Hostem pořadu královehradeckého studia bude v úterý 24. dubna ve 20.15 sestra Anežka Bednářová, generální představená Kongregace školských sester de Notre Dame. Řeč bude o dvou návštěvách spolusester v Kazachstánu a jejich působením v této zemi.

Jarní série besed Bez obav? se zaměřuje na problémy lidí, kteří se vlastním či cizím zaviněním dostali na úplné sociální dno. Třetí beseda se uskuteční v olomoucké kavárně Őde v pondělí 23. dubna v 19.00. Na téma Opuštěnost přijdou diskutovat ředitel Hospice svaté Alžběty Karel Kosina a vedoucí sociální pracovnice Maltézské pomoci Olomouc Lucie Švábová. Záznam zachytíte v cyklu Mezi slovy ve čtvrtek 26. dubna v 9.30.

V pořadu Živě z Prahy v pátek 27. dubna zazní bilanční rozhovor s otcem kardinálem Dominikem Dukou u příležitosti jeho 75. narozenin, které oslaví o den dříve, 26. dubna. Poslouchejte od 9.30.

Týdeník Slyšte, lidé! bude zaměřen na aktuální hudební scénu Moravskoslezského kraje. V pořadu nazvaném Tóny moravskoslezské uslyšíte ostravské rockové skupiny Sćkədʒəwiːə a Tamala, písničkářku Beatu Bocek z Českého Těšína, Jaromíra Nohavicu, Petru Göbelovou, skupinu Acoustic Irish nebo Večery v jednom z Bruntálu. Poslouchejte v sobotu 28. dubna ve 19.15.

12. srpna letošního roku si připomeneme 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka. V sobotu 28. dubna ve 21.20 proto zazní ve Vstupence na operu první část jeho díla Z mrtvého domu. Jedná se o poslední kompozici tohoto skladatele, přičemž její závěrečné, třetí dějství nebylo zcela dokončeno. Premiéru měla dva roky po jeho smrti 12. června 1930 v Národním divadle v Brně. Jako námět Janáčkovi sloužily Zápisky z mrtvého domu spisovatele F. M. Dostojevského.

Jiří Suchý je člověk mnoha profesí. Zpěvák, divadelník, básník a výtvarník, kterého u nás zná snad každý. Ne každý ale ví, že jeho hudební kariéra začala v pražském kostele svaté Anežky České, kde jako malý hoch ministroval a zpíval ve sboru. V posledních několika letech se Jiří Suchý otázkami víry zabývá intenzivněji a své hovory s Bohem zachytil v malé knížce Klaun si povídá s Bohem. Nad tím, v čem mohou zamyšlení Jiřího Suchého oslovit nevěřící a v čem bude naopak trochu tápat praktikující křesťan, se v Knihovničce v neděli 29. dubna ve 13. 20 zamyslí redaktoři Hana Svanovská a Daniel Blažke.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest