katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Programové tipy Radia Proglas na 19. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 8. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně za nemocné posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 10. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 12. května v 11 hodin mši svatou z pouti křesťanských médií z baziliky svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě, v neděli 13. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů v Olomouci.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti – krátce po zprávách v 15.00.

Radio Proglas a další křesťanská média vás zvou na každoroční Pouť médií v rukou křesťanů v sobotu 12. května – tentokrát na Velehradě. Mše svatá začíná v 11.00, celebruje biskup Josef Nuzík. Více informací na www.proglas.cz/pout2018 .

Nový pořad Cesty k jednotě se zaměří na osobnosti, hnutí a společenství, které hledají cesty k sjednocení křesťanů. Vysílat jej budeme vždy první pondělí v měsíci ve 20.15. První díl bude věnován komunitě Taizé. Jedná se o ekumenické společenství klášterního typu, které čítá kolem 100 bratrů, katolíků i různých protestantských vyznání ze všech koutů světa. Rozhovor s jedním z iniciátorů tohoto hnutí u nás Janem Slavíkem naladíte v pondělí 7. května ve 20.15.

V úterním Barvínku s datem 8. května se rozezní zvony, zvonky a zvonkohry. Po 16. hodině se dozvíte, jak se zvoní na kostelní zvony. Jejich význam vysvětlí P. Tomáš Koumal. O tom, co obnáší výroba zvonu, promluví sochař a výtvarník Otmar Oliva.

V pátek 18. května vystoupí v Jablonci nad Nisou špičková americká mandolinistka a zpěvačka Sierra Hull. Rozhovor s ní připravil Milan Tesař. Řeč bude o jejím nejnovějším albu Weighted Mind, o spolupráci s hvězdami americké akustické hudby Bélou Fleckem a Alison Krauss nebo o nominaci na Grammy. Nenechejte si ujít deník Jak se vám líbí ve středu 9. května v 19.15.

Svátek všech maminek připadá každoročně na druhou květnovou neděli. Tentokrát jim Kateřina Kovaříková zahraje s předstihem – v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 10. května v 16.55.

Další díl seriálu O neřestech bude věnován hněvu. Rozhovor s P. Pavlem Kafkou naladíte v cyklu Dotýkání světla v pátek 11. května ve 20.15.

Paní Taťánu Čempelovou z Dětmarovic na Karvinsku pokřtil v roce 2017 papež František během obřadů Bílé soboty přímo ve Vatikánu. Jak přijetí svátosti křtu změnilo její život? Nejen to, ale ještě mnohem více, se dozvíte při poslechu pořadu Křesťan a svět v neděli 13. května v 17.00, který připravil redaktor Antonín Žolnerčík z ostravského studia Hedvika.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest