katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 24. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 12. června v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače Proglasu, ve čtvrtek 14. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 17. června v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 15. června se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

Třetí část nového vzdělávacího cyklu Svědkové víry 20. století uvádíme v pondělí 11. června v 16.00. Tentokrát vás historik Jan Stříbrný seznámí s osobností a odkazem P. Augustina Schuberta, převora pražského augustiniánského konventu a vzdělavatele spolku Orel, který se stal obětí nacistického režimu.

Jak to vypadá, když se parta nadšenců zkusí rozhýbat své okolí, propojit generace a užít si i trochu legrace? To zjistíte v rozhovoru s Janou Celou, místopředsedkyní spolku Diogenes z Vyškova, v Kafemlýnku v úterý 12. června v 10.30.

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích je místem, kde děti tráví svůj volný čas. Kromě toho pracovníci střediska poskytují poradenství celým rodinám. S jakými prosbami lidé přicházejí a jak vypadá pomoc, kterou jim salesiánské středisko nabízí, o tom hovoříme s Danou Páleníkovou, vedoucí sociálně-aktivizační služby. Pořad litoměřického studia naladíte v úterý 12. června ve 20.15.

Byli jste někdy v Senior Parku? Pokud ne a ani nevíte, o co jde, poslouchejte pořad Vítejte senioři! ve středu 13. června v 9.30. Hostem u mikrofonu bude Jaroslav Pleník, zakladatel a tvůrce Senior Parků. Těšit se můžete také na návštěvu občanské poradny Remedium.

Křesťanská nauka říká, že život je dar. Člověk je Bohem chtěný a nikdo nemá právo život dobrovolně ukončit. Jak ale s tímto postojem řešit situace, které život přináší? Mám právo se dobrovolně rozhodnout pro smrt? O životě a smrti budeme v pořadu z cyklu Mezi slovy ve čtvrtek 14. června mluvit s knězem a biologem Markem Orko Váchou, který vyučuje etiku na 3. Lékařské fakultě UK. Připojte se v 9.30.

V pátek 15. června uplyne 175 let od narození norského hudebního skladatele Edvarda Hagerupa Griega. Ten byl jako autor velmi populární. Dokonce si mohl dovolit žít jen z výnosu svých skladeb, které představoval na koncertních cestách po Evropě. Od 12.05 zazní skladby Svatební den na Troldhaugenu, Peer Gynt suita č. 1 a Symfonické tance.

Svět za zdmi věznice je pro řadu lidí nesmírně vzdálený. Příběhy lidí, kteří v něm žijí, sledujeme většinou s odstupem. Jsou ale lidé, kteří se pravidelně a dobrovolně vydávají do věznic, aby tam přinesli kus křesťanské zvěsti. Jedním z nich je i kazatel z Církve bratrské Bronislav Matulík, který bude hostem Živě z Prahy v pátek 15. června. Řeč bude o ceně svobody, ale také o vině a trestu. Nenechejte si ujít v 9.30.

Hudební redaktorku Kláru Beránkovou slýcháte ve vysílání Radia Proglas jen někdy, ale vážnou hudbu, kterou pro vás připravuje, slyšíte každý den. Jaký je její vztah k hudbě a co jí nejvíc motivuje v její práci? To se dozvíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 17. června v 17.00.

V Dotýkání světla pokračuje seriál zaměřený na ctnosti. Redaktor Daniel Blažke se společně s P. Pavlem Kafkou tentokrát zaměří na Naději. Poslouchejte v pátek 15. června od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest