katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 26. června v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím rádia Lumen, ve čtvrtek 28. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. června v 17.30 na Slavnost sv. Petra a Pavla mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, v neděli 1. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 29. června se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

Hudební siesta připomene v pondělí 25. června dirigentské umění legendárního Itala Claudia Abbada, který by se 26. června 2018 dožil 85 let. Těžké nemoci podlehl 20. ledna roku 2014. V jeho podání zazní Uherské tance a Serenáda číslo 1 Johannessa Brahmse.

V posledním Barvínku v tomto školním roce se bude v úterý 29. června rozdávat vysvědčení. Těšit se můžete na rozhovor s vítězkou ankety Duhové Srdce Václavou Smejovou, nejlepší učitelkou náboženství, nebo s muzikou, která zvítězila v soutěži Základních uměleckých škol. Poslouchejte od 16.00.

Už tradiční setkání tří autorek Kafemlýnku Adriany Růžičkové, Ireny Kintrové a Ivany Horákové je naplánováno na úterý 26. června. Čeká vás rozhlasové balení rodinných batohů na prázdniny. Kam se vypravit, co pěkného poznat, jak zabavit děti a také si co přečíst? Nebo si jen tak poslechnout, jaké plány mají ostatní? Poslouchejte od 9.30.

Spolek NEstárniBLBĚ na svých stránkách píše. „Naším cílem je nenechat zbytečně a předčasně a tudíž blbě zestárnout už ani jednoho člověka! Chceme s vámi všemi rozvíjet nové a zajímavé projekty v oblasti podpory zdravého a dobrého stárnutí.“ Ve středu 27. června v 9.30 bude hostem pořadu Vítejte, senioři! prezident spolku Jakub Žákavec.

Ve středu 27. června v 16.00 mimořádně nezachytíte Rozhlasové městečko. Místo něj si můžete připomenout pohádku Ženich královny Marušky ze seriálu Než zazvoní zvonec. Princezna Maruška byla korunována na královnu Zlatého království a rozhodne si najít ženicha. O prázdninách zůstanou brány Městečka zavřené a od října se můžete těšit na Detektivní kancelář Lorňon.

Čtvrteční týdeník Mezi slovy bude 28. června věnován 150. výročí narození kněze a beduína Aloise Musila. Teolog Jaroslav Franc přiblíží od 9.30 jeho cestu ze sedlácké rodiny jihomoravského Rychtářova do arabské pouště a zpět do vlasti. Svobodný duch muže, který je zapsán v síni slávy vedle objevitelů, jako je Marco Polo či David Livingstone, je inspirativní i pro člověka dnešní doby.

Do pořadu Živě z Prahy přijal pozvání šachový velmistr David Navara. V pátek 29. června bude od půl desáté dopoledne hovořit o své cestě k tomuto sportu, o tom, co všechno během své kariéry prožil, i o tom, jak vypadá běžný den profesionálního šachisty.

V Knihovničce Proglasu vám Hana Svanovská představí knihu Antonína Přidala a Olgy Jeřábkové Lásky a lijavce s podtitulem Vzpomínky Antonína Přidala. Poslouchejte v neděli 1. července ve 13.20.

Koncert vážné hudby přinese v neděli 1. července ve 20.30 dvě hudební bouře. Prvním dílem nazvaným „Bouře“ bude mořská fantasie Vítězslava Nováka na slova Svatopluka Čecha. Po ní budeme vysílat stejnojmennou suitu Jeana Sibelia.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest