katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 29. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 17. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 19. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 22. července v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

O své cestě na Balkán promluví v pořadu brněnského studia ředitel Proglasu P. Martin Holík. Jak se žije v Albánii, se dozvíte v pondělí 16. července od 20.15.

Josef Zíma, legendární zpěvák, herec a moderátor v květnu 2017 oslavil 85. narozeniny. O životě, kterému dominovala hudba, o sportu, který byl jeho vášní a o radosti, se kterou dodnes stojí na pódiu před svými posluchači, hovořil v pořadu Vítejte, senioři! Poslouchejte ve středu 18. července od 9.30.

V době od listopadu 2014 do září 2015 pracovali manželé Iveta a Daniel Sochorovi jako dobrovolníci v ekvádorském městečku Ventanas. Nejen se svými zážitky a poznatky při práci s místními dětmi se rádi podělí v pořadu, který do vysílání připravil v ostravském studiu Hedvika redaktor Antonín Žolnerčík. Zachytíte ve čtvrtek 19. července od 20.15.

Blíží se 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka. První pořad, který se ohlédne za dobou jeho života, bude (i když jen okrajově) zaměřen na pracovní vztahy dvou skladatelů: Leoše Janáčka a Bedřicha Smetany. Oktávu pro Radio Proglas připravil PhDr. Vojtěch Kyas. Nenechejte si ujít v pátek 20. července v 16.55.

Záznam pořadu z Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice 2018 autorky Magdaleny Múčkové zachytíte v sobotu 21. července v 16.45. Desatero tvoří už tisíce let základní pravidla člověčenství. Už Mojžíš ty desky v hněvu rozbil, Hospodin je ale zase obnovil. Tato událost se v dějinách lidstva stále opakuje. Může oněch čtyřicet sedm slov oslovit i dnešního člověka?

O prázdninách si na vlnách Proglasu můžete každou středu v 16.00 poslechnout Pozvánky na hudební festivaly. Ve středu 18. července se Milan Tesař bude věnovat festivalu Folkové prázdniny. Na této přehlídce v Náměšti nad Oslavou se po celý týden odehrává jeden mimořádný hudební projekt za druhým. Výjimkou nebude ani letošní ročník, jehož hlavní téma je O paměti a který bude probíhat od 28. července do 4. srpna. Na programu bude například setkání polského hudebníka Janusze Prusinowského se španělskou skupinou Vigüela, koncert Perkuse a hlasy nad Oslavou nebo vzpomínka na zesnulého irského písničkáře Ferguse O’Farrella. O těchto a dalších koncertech bude rozhovor s dramaturgem festivalu Michalem Schmidtem.

Každý pátek v 19.15 zachytíte o prázdninách v hudebním deníku Jak se vám líbí reprízy zajímavých rozhovorů z posledních dvou let. V pátek 20. července si můžete připomenout rozhovor se skupinou Květy (toto uskupení tvoří kapelník Martin Kyšperský, bubeník Aleš Pilgr a hráč na klávesy Ondřej Kyas) z roku 2017 o jejich albu Komik do půl osmé.

Jak to přijde, že se krásná a úspěšná mladá žena rozhodne odejít do kláštera? Bioložka Jaroslava Kubešová z Českých Budějovic, která se mockrát nebála nazout pohorky a vyrazit do světa, nadšená žonglérka a milovnice akrobacie je od poloviny července mniškou. Rozhovor o její cestě k zasvěcení naladíte v premiéře 22. července v 17.00 v rámci pořadu Křesťan a svět.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest