katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 24. července v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím radia Lumen, ve čtvrtek 26. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. července v 15.30 mimořádnou mši svatou z pouti k Božímu Milosrdenství ve Slavkovicích, v neděli 29. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete v 15 hodin připojit k modlitbě Korunky k Božímu Milosrdenství.

Dačický rodák František Valena je další ze Svědků víry 20. století, do jehož života fatálně zasáhly dějinné události naší země. Vystudovaný právník, předseda Ústředí katolického studenstva zažil na vlastní kůži útrapy obou totalitních režimů. (Jeho smrt na konci prázdnin v roce 1960, kdy mu bylo pouhých ve 47 let, poznamenala zcela zásadně i manželku a děti. Perzekuce rodiny nakonec vyústila v její odchod do exilu.) Pohnutý životní příběh Františka Valeny přibližuje historik Jan Stříbrný v pondělí 23. července v 16 hodin.

Znojemský hudebníček je unikátní hudební program určený dětem v batolecím věku. Jeho hlavní náplní je práce s lidovou písní a říkadlem spojená s pohybem, které mají u dětí probudit hudební cítění. Protože vyšlo hudební CD s metodikou, pozvali jsme k rozhovoru dvě z iniciátorek projektu – Kristýnu Dvořákovou a Jarmilu Jordánovou, které vám jej v Kafemlýnku v úterý 24. července od půl desáté dopoledne představí.

Právě o prázdninách startuje speciální PRA-Barvínek. O čem bude? O pravěku, pralese, pradlenách, Pradědu nebo pralinkách. V úterý 24. července v 16.00 se na vás těší PRASíma a PRAMomo. Dětský magazín tentokrát nabídne například rozhovor s profesionálním „pračlověkem“.

Na rozhlasovou prohlídku terapeutické zahrady Lipky v Domově pokojného stáří Kamenná vás zve redaktor Petr Pospíšil ve středu 25. července v repríze pořadu z roku 2016. K mikrofonu jsme pozvali Kateřinu Vítkovou a Janu Kopeckou, poslouchejte od čtvrt na devět večer.

P. Michael Špilar je farářem v Komunitním centru Matky Terezy na Jižním Městě v Praze. Zkušenost pro práci faráře získával nejen při studiích v Římě, ale také mezi karmelitány. Jaká jsou specifika pastorace ve velkém městě? Co trápí dnešní lidi? To jsou jen některé z otázek, na které se zeptáme v Mezi slovy. Reprízu rozhovoru z února tohoto roku zařazujeme ve čtvrtek 26. července v 9.30.

Od pátku 27. července vám bude Igor Dostálek číst na pokračování z knihy P. Reného-Luca Vychoval mě gangster. Autor nabízí pohled do svého strastiplného dětství i bouřlivého dospívání. Přináší svědectví o nečekaném obrácení, zrání kněžského povolání i cestě evangelia do srdcí mladých i lidí na okraji společnosti. Poslouchejte každý všední den krátce po 11. hodině, nebo v repríze ve 21.30.

Závěrečný díl seriálu O ctnostech bude věnován ctnostem přidruženým. Poslouchejte cyklus Dotýkání světla v pátek 27. července ve 20.15 s P. Pavlem Kafkou.

Deset hudebních tváří zpěvačky a houslistky Jitky Šuranské vám představí Milan Tesař v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 28. července v 19.15. Uslyšíte ji sólově, ve dvojicích s Jiřím Plockem a s Petrem Uvirou, s vlastním triem, s trojicí evropských hráčů na niněry, s cimbálovou muzikou, s projektem Beránci a vlci a v dalších podobách. Těšit se můžete především na moravské lidové písně, ale nejen na ně.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest