katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 31. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 31. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 2. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Katolický kněz František Štverák byl rodák z Hrádku, známého poutního místa u Vlašimi. Nadaný a temperamentní chlapec se rozhodl pro kněžskou dráhu. Byl znám svými výbornými organizačními schopnostmi a řečnických talentem. Jeho osud poznamenalo nacistické i komunistické věznění. Po řadě útrap, kterými byl jeho život prodchnut, zemřel ve věku 47 let po třetím srdečním infarktu. Další osobnost, která patří mezi Svědky víry 20. století, přibližuje ve stejnojmenném vzdělávacím cyklu historik Jan Stříbrný. Nenechte si ujít v pondělí 30. července v 16.00.

V úterý 31. července od 20.15 naladíte reprízu rozhovoru s architektem Jaromírem Kročákem s titulem „Ač nejsem věřící, jsem silně věřící.“ Tak se vyjadřuje sám host relace, když hovoří o svém povolání jako o neustálé snaze vidět a přinést to dobré. Řeč bude například o rekonstrukci katedrály sv. Mikuláše v Českých Budějovicích nebo záchraně gotického hradu v Soběslavi.

Bytem otce národa Františka Palackého a jeho zetě, politika Františka Ladislava Riegra, vás provede Marcela Kopecká v repríze pořadu Vítejte, senioři! ve středu 1. srpna. Od 9.30 vás čeká i reportáž z Přístavu – nové pobočky pražského vzdělávacího a kulturního centra pro seniory Elpida.

90. výročí úmrtí Leoše Janáčka se pomalu blíží. Na návštěvu fojtství v Kozlovicích, kde se nachází expozice o tomto hudebním skladateli, se můžete vydat ve středu 1. srpna ve 20.15. Janáčkův Památník v Hukvaldech vám představí ve čtvrtek 2. srpna ve 20.15 David Jurečka. V pátek 3. srpna v 16.55 poslouchejte Oktávu zaměřenou na Janáčkovo Koncertní a orchestrální dílo.

Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť patří k Domažlicím stejně jako dudácká muzika, starobylé nářečí či vynikající chodské koláče. Domažlice ve dnech 10. – 12. srpna opět ožijí pestrými kroji horního a dolního Chodska. Tradiční pozvánka na jeden z nejstarších českých folklorních festivalů vás čeká ve Folklorním okénku ve středu 1. srpna v 16.55.

Rozhovor s knězem P. Pawlem Cebulou o jeho cestě ke kněžství, o povolání a jeho smyslu si můžete připomenout v pátek 3. srpna ve 20.15 v pořadu Dotýkání světla. Dozvíte se například, co bylo v rozpoznávání povolání nejtěžší, zda se může se člověk stát knězem proti své vůli nebo jak rozpoznáme, že jsme k zasvěcenému životu povolání právě my.

Autobiografická kniha Tomáše Halíka To že byl život? sleduje autorovo dětství, atmosféru rodinného zázemí a jeho vysokoškolská studia. Napínavý příběh pokračuje jak v dobách těsně předrevolučních, tak během událostí sametové revoluce. Autor využívá autobiografii k přiblížení východiska svých úvah nad závažnými otázkami společnosti, které nezahrnují pouze církev a její směřování, ale i směřování a místo člověka v dnešní době. Nad knihou se společně zamýšlejí redaktoři Hana Svanovská a Filip Breindl v Knihovničce v neděli 5. srpna ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest