katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 33. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 14. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 15. srpna v 18.00 na slavnost Nanebevzetí Panny Marie mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek 16. srpna mši svatou s rozloučením se zesnulým štábním praporčíkem Kamilem Benešem, který zahynul při útoku sebevražedného atentátníka v Afganistánu. Přímý přenos z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou začne v 10 hodin. Ve čtvrtek 16. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 17. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 12. srpna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Od tohoto týdne do konce prázdnin zachytíte pořady z cyklu Světla Francie, který představoval významné osobnosti této evropské země. 13. srpna od 16.00 bude řeč o Janě z Arku. O týden později zazní díl věnovaný Františku Saleskému a v pondělí 27. srpna se můžete těšit na část nazvanou Blaise Pascal aneb O jansenismu a jeho dědictví.

Vybrat si místo dovolené a vyjet. Takový postup může být pro handicapované lidi téměř neuskutečnitelný. A to kvůli hledání vhodného a cenově dostupného bydlení, ve kterém by mohli i přes své pohybové omezení čas volna strávit. Nezřídka jde o překážku tak velkou, že dovolenou téměř znemožňuje. S handicapovanými zůstávají doma i ti, kteří o ně dennodenně pečují. Leoš Fučík chtěl dceři ukázat svá oblíbená místa z mládí. Zasadil se proto o vytvoření obytného vozu pro handicapované, prvního v Evropě. A tak Charley Tramp letos poprvé vyjel do světa. Pořad Mariany Ambrožové věnovaný tomuto projektu naladíte v pondělí 13. srpna ve 20.15.

Vedoucí biskupské knihovny v Brně Lenka Klašková prozradí, co pěkného ke čtení pro maminky a tatínky v současnosti našla. V úterý 14. srpna v 9.30 vám přestaví knížky o výchově, k prohloubení vztahů nebo přípravě na manželství. V Kafemlýnku nebude chybět soutěž.

Tématem Barvínku v úterý 14. srpna budou domácí zvířátka. Kateřina Vaníčková vám vysvětlí, jak probíhá výcvik a výchova pejska. Dozvíte se také, proč má Radio Proglas ve znaku rybu. Zazní také speciální pohádka o Slepičí škole. Poslouchejte od 16.00.

V sobotu 18. srpna Radio Proglas otevírá starší vzdělávací cyklus 1950+, ve kterém se zaměří na světové moderní dějiny některých států. Věnován je zemím, jejichž historické události ovlivňují i naši současnost. Hlavní důraz je kladen na události po roce 1950. Jako první se v sobotu 18. srpna Marek Chvátal s historičkou prof. Janou Burešovou zaměří na Německo. Po roce 1950 existují ale Německa dvě. První pod vlivem Západu a druhé pod vlivem Sovětského svazu. Symbolem tohoto rozdělení se stala Berlínská zeď. Navzdory válečné historii se Německo postupně začleňovalo zpět do mezinárodních společenstev, jako byla atlantická koalice a Montánní unie. Dnes patří Německo mezi nejmocnější evropské státy. Více zjistíte od 17.00.

V březnu připravil Václav Hlaváček první díl seriálu pod názvem 100 let Československa – 100 let české dechovky. V srpnovém pokračování seriálu představí další skladby našich autorů, které byly napsány po roce 1945. Dozvíte se také plno zajímavostí o autorech, ale především o době, ve které jednotlivé písničky vznikaly. Poslouchejte ve čtvrtek 16. srpna v 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest