katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Programové tipy Radia Proglas na 34. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 21. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, obětovanou za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 23. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 26. srpna v 9.00 mši svatou z Duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Řeckokatolická mukačevská eparchie si zanedlouho připomene sedmdesát let od likvidace katolických společenství východního obřadu i třicet let od jejich vzkříšení. A také 250 let od oficiálního ustanovení této eparchie a 375 od obnovení plné jednoty s Římem. Navzdory těmto mnohaletým výročím, když dnes projíždíme Užhorodem a okolními vesnicemi, vidíme kolem sebe „církev ve výstavbě“. O tom, jak se žije na Zakarpatské Ukrajině, natáčel přímo na místě ředitel Proglasu P. Martin Holík. Pořad si nenechte ujít v premiéře v pondělí 20. srpna ve 20.15, v repríze ve čtvrtek 23. srpna v 16 hodin.

21. srpna 1968 překročila vojska Varšavské smlouvy československou hranici. Začala okupace a následná normalizace socialistické společnosti. V pořadu studia Hroznata uslyšíte vzpomínky a střípky osobních zážitků tří plzeňských pamětníků Josefa Říhy, Karla Ženíška a Josefa Kašeho na toto těžké období. Poslouchejte přímo v den výročí v úterý 21. srpna ve 20.15. K 50. výročí okupace Československa natočila Kateřina Rózsová rozhovor s pražským pomocným biskupem Václavem Malým. Ten zazní krátce po 8. hodině ranní a v repríze ve 22 hodin.

Narodil se v roce 1927, maturoval v Plzni v roce 1945, absolvoval leteckou vojenskou akademii v Hradci Králové. Po roce 1948 skončil v uranových dolech v Jáchymově... Rozhovor s předsedou opavské pobočky Konfederace politických vězňů plukovníkem Antonínem Zelenkou natočil redaktor Antonín Žolnerčík. Poslouchejte ve středu 22. srpna ve 20.15.

Jana Kozubková sice vystudovala obor Mezinárodní vztahy, ale už deset let se věnuje divadlu. Se čtyřmi kolegyněmi založila divadelní skupinu Kolonie, sama se pak specializuje na práci s hlasem, studuje zpěv a píše vlastní písně. V roce 2012 získala cenu Objev roku na festivalu Next Wave. Ve studiu Proglasu zahraje Jana Kozubková živě ve středu 22. srpna v 19.15.

„Festival nepopulární hudby“ Eurotrialog bude probíhat v Mikulově ve dnech 24. a 25. srpna. Vystoupí na něm například skupina Už jsme doma, Jan Fic, Evolet, Prune, dvojice HlasKontraBas, bubenické duo Zesilovači, Iva Bittová s Monikou Načevou a Lenkou Dusilovou nebo Jakub Čermák. Se skupinami Čvachtavý lachtan a Květy se v Mikulově představí také Martin Kyšperský. A právě on povede v předvečer první dne festivalu rozhovor s pořadatelem Romkem Hanzlíkem. Poslouchejte ve čtvrtek 23. srpna v 19.15.

Jiří Suchý je člověk mnoha profesí. Zpěvák, divadelník, básník a výtvarník, kterého u nás zná snad každý. Ne každý ale ví, že jeho hudební kariéra začala v pražském kostele svaté Anežky České, kde jako malý hoch ministroval a zpíval ve sboru. V posledních několika letech se Jiří Suchý otázkami víry zabývá intenzivněji a své úvahy zachytil v malé knížce Klaun si povídá s Bohem. Nad tím, v čem mohou zamyšlení Jiřího Suchého oslovit nevěřící a v čem bude naopak trochu tápat praktikující křesťan, se v Knihovničce v neděli 26. srpna ve 13.20 zamýšlí redaktoři Hana Svanovská a Daniel Blažke.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest