katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 37. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 11. září v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače Proglasu, ve čtvrtek 13. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 15. září v 14.30 mši svatou z Diecézní pouti do kláštera Teplá, která se koná u příležitosti 25. výročí Plzeňské diecéze. Celebrovat budou biskup Tomáš Holub a řezenský biskup Rudolf Voderholzer. V neděli 16. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Takřka každému z nás se to stalo: potkala ho v životě nějaká smutná událost či sled událostí, jimž se snažil s Boží pomocí předejít – ale ono se to nepodařilo. Modlíme se, voláme o pomoc – a zdá se nám, že Bůh mlčí. Mlčí ale doopravdy? Redaktorka Hana Svanovská se pro Noční linku inspirovala knihou od amerického misionáře Peta Greiga. Těší se na vás v pondělí 10. září ve 22.30.

Možná právě takto by se choval Ježíš Kristus dnes. O životě Romů a Neromů na východním Slovensku bude rozhovor s otcem Martinem Mekelem, ředitelem Pastoračného komunitného centra v Čičave na Východním Slovensku. Pořad brněnského studia připravil ředitel Proglasu Martin Holík. Poslouchejte v pondělí 10. září ve 20.15.

V irském Dublinu proběhlo koncem srpna Světové setkání rodin. Mělo podobu teologicko-pastoračního kongresu, na kterém vystupovali především otcové a matky se svými zkušenostmi a svědectvími. Byl také představen nový Katechismus pro děti, který by měl vyjít v říjnu i česky. Silným momentem setkání byla návštěva papeže Františka. Hovořit o svých zážitcích budou dvě přímé účastnice Ivana Horáková a Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu. Nenechejte si ujít Kafemlýnek v úterý 11. září v 9.30.

V září startuje v Barvínku seriál Čeští patroni. U příležitosti 100 let naší republiky připravili redaktorky Simona Císařová a Romana Odstrčilová pro děti v Barvínku speciální seriál věnovaný našim patronům. Na narozeninovou oslavu pozvali takové osobnosti jako je sv. Ludmila, sv. Václav, sv. Vojtěch, sv. Prokop, sv. Jan Nepomucký, sv. Zdislava nebo sv. Anežka Česká. Tradiční vyprávění a legendy doplní rozhovory se zajímavými nositeli jmen patronů. Zazní i tipy na místa spojená s českou historií. Nečekejte letopočty nebo dějepisné údaje, ale živé kořeny, které spoluutvářely kulturu naší země. Seriál zahájíme v úterý 11. září v tradičním barvínkovském čase v 16.00.

V pořadu Vítejte, senioři! můžete navštívit Komunitní centrum Právě teď, které sídlí na Praze 8, ale je otevřené seniorům z celé Prahy, a dozvíme jak prospěšná je pro seniory obecně prospěšná společnost Polovina nebe. Premiérový pořad poslouchejte ve středu 12. září od 9.30.

V pořadu Živě z Prahy v pátek 14. září v 9.30 bude řeč o speciálních policejních jednotkách. Představíme práci antikonfliktního týmu a útvaru rychlého nasazení. Dozvíte se mimo jiné, jaké úkoly tyto složky plní a jak se jejich členové na náročné zákroky připravují. Své dotazy mohou klást i posluchači.

V pátek 14. září v 16.00 nabídne rubrika Všimli jsme si závěrečnou debatu mladých věřících s biskupem v rámci přípravy na letošní zasedání biskupské synody, které se uskuteční letos v říjnu. Pozvání tentokrát přijal delegát České biskupské konference pro toto zasedání, plzeňský biskup Tomáš Holub. Debatovat s ním o životě mladých křesťanů přijdou čtyři členové jeho vlastní diecéze, kteří posluchačům mimo jiné přiblíží život oblátské mládeže a zkušenosti s vírou v sekularizovaném prostředí západních Čech.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest