katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 18. září v 18.00 mši svatou za posluchače přátele Proglasu z brněnského studia Proglasu, ve čtvrtek 20. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 23. září mimořádně v 10.00 mši svatou z baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce – Pouť Díkůvzdání. Celebruje olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Čtvrtou zářijovou sobotu 22. září vás Proglas zve na Den otevřených dveří do svých brněnských studií na Barvičově ulici 85. Přijďte se podívat, odkud naše-vaše rádio vysílá! Prohlédněte si naše prostory s průvodcem, nahlédněte do pracovního prostředí rozhlasu. Setkejte se s lidmi, jejichž hlasy obvykle jen slýcháte, a sami si vyzkoušejte, jak se mluví do mikrofonu. Na děti čeká zábavný program, na starší příznivce třeba pohled do historie Proglasu nebo hlasový workshop s Kateřinou Rýznarovou. Akci bude doprovázet vysílání našeho živého studia i tradiční občerstvení. Dveře brněnských studií Proglasu se otevřou v 9 hodin dopoledne, příležitost k návštěvě potrvá do 14. hodiny. Těšíme se na vás!

Šedesátiletý Iskender Pala studoval tureckou literaturu se zaměřením na klasickou poezii, dnes je profesorem klasické turecké literatury na Istanbulské kulturní univerzitě. Za svou akademickou i popularizační činnost získal několik ocenění. Vedle akademické činnosti píše romány s historickou tematikou, které dosahují statisícových nákladů a jsou nesmírně populární. V rámci Měsíce autorského čtení v Brně, zaměřeného tentokrát na autory pocházející z Turecka, s Iskenderem Palou rozmlouvala redaktorka Hana Svanovská. Rozhovor naladíte v pondělí 17. září ve 20.15.

Dvorním autorem večerních pohádek je pro Proglas už delší dobu pan Milan Kynčl. Specializuje se na skřítky lesní, skalní, domácí i vodníky a víly. Do úterního Kafemlýnku 18. září přijde představit svoji novou knížku o skřítkovi Kačírkovi a Modráčkovi, ale především prozradit, jak se dostal do školky a proč tam tak rád znovu chodí. Poslouchejte od 9.30.

V Jihomoravském kraji v září odstartují zajímavou aktivitu, která může zachránit lidské životy. Stačí na viditelné místo v domácnosti umístit tzv. seniorskou obálku. V ní jsou pro případ nouze zaznamenány informace o zdravotním stavu daného seniora. O dalších metodách a principech, které pomáhají osamělým lidem v případě zdravotního kolapsu, hovoří redaktorka Marcela Kopecká se svými hosty ve středu 19. září v 9.30 v pořadu Vítejte, senioři! K mikrofonu přijala pozvání koordinátorka Dana Žižkovská a Miroslav Prchal, ředitel neziskové charitativní služby Girasole.

21. září se připomíná jako Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Počet pacientů s tímto neurodegenerativním onemocněním mozku každým rokem přibývá. Co nemoc způsobuje? Jak se projevuje a jak ovlivňuje životy pacientů a jejich blízkých? Lze jí účinně předcházet? A když už propukne, existuje šance na její úplné vyléčení? O tématu hovoříme v cyklu Mezi slovy s naší přední odbornicí na tuto problematiku – docentkou Ivou Holmerovou ve čtvrtek 20. září od 9.30.

Pořadu Slyšte, lidé! vás v sobotu 22. září v 19.15 pozve na výlet do Afriky. Milan Tesař představí některé interprety z tohoto kontinentu, kteří u nás letos koncertovali, i ty, které můžeme znát především z nahrávek. Uslyšíte hudebníky a zpěváky z Pobřeží slonoviny, Mali, Zambie, Kapverd, Burundi, Senegalu a dalších zemí.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest