katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 25. září v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím rádia Lumen, ve čtvrtek 27. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. září na slavnost sv. Václava v 18.00 mši svatou z kostela sv. Václava v Mikulově, v neděli 30. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Jakobínka – tak se jmenuje strážní věž a dominanta hradního areálu v Rožmberku nad Vltavou. Restaurování probíhá „po staru“, ukazuje tak někdejší stavební řemesla a postupy. Návštěvníci si vše mohou prohlédnout při organizovaných prohlídkách. Stejně, jako to udělal redaktor českobudějovického studia. Reportáž zachytíte v pondělí 24. září ve 20.15.

Pedagogice Franze Ketta v teorii i praxi se bude věnovat redaktorka Jitka Skřičková v Kafemlýnku v úterý 25. září v 9.30. Jedná se o pedagogický směr vycházející z křesťanského pojetí člověka, který vznikl v 70. letech 20. století v Bavorsku. Má své specifické postupy, principy, metody práce a pomůcky a je vhodný pro všechny věkové skupiny.

Blíží se slavnost svatého Václava, patrona naší země. Jak se stavíme k národním symbolům? Co pro nás znamená státnost? O historii i současnosti národní sounáležitosti bude řeč v týdeníku Mezi slovy. Pozvání redaktorky Kateřiny Rózsové přijal historik Jaroslav Šebek. Poslouchejte, den před státním svátkem, ve čtvrtek 27. září v 9.30.

V pátek 28. září si připomínáme slavnost sv. Václava. U této příležitosti Radio Proglas připravilo speciální program. V 9.00 začne přenos mše svaté z kostela sv. Václava v Mikulově, celebrovat budou P. Pavel Pacner a P. Oldřich Chocholáč.
V tento den také uslyšíte reprízu z cyklu České nebe o sv. Václavovi. Pavel Smolek z pražského studia Kristián si k mikrofonu pozval předního odborníka na tuto problematiku PhDr. Petra Kubína Ph.D. z pražské teologické fakulty, který se badatelsky specializuje na světce a jejich kult ve středověku. Poslouchejte v 10.00.

O svatém Václavu bude řeč i v úterý 25. září. To se můžete těšit na další díl barvínkového seriálu Čeští patroni – 100 republiky. Jmenovec sv. Václava otec Slouk prozradí, co ho spojuje s touto osobností. Politik Marek Výborný se zamyslí, zda se dnešní vládci země inspirují tímto svatým. Řeč bude také o svatováclavské zbroji a nebude chybět ani tip na zajímavou knížku. Nenechte si ujít v 16.00.

Seriál o křesťanských podnikatelích pokračuje v neděli 30. září v 17.00 v pořadu Křesťan a svět. Hosty budou manželé Kamila a Patrik Báťkovi, kteří vyrábí bylinkové sirupy. Kamila poznala Patrika jako „zapřísáhlá ateistka“, ale už za půl roku přijala křest. Pak se vzali, krátce na to založili firmu a také rodinu. Dynamicky rozvíjející se byznys a malé děti přinášejí Kamile a Patrikovi řadu složitých situací a těžké hledání toho, co je skutečně důležité. Z jejich svědectví lze vytušit, že to sami ne vždy s jistotou ví. Ale nepřestávají hledat, aby nacházeli. Snaží se neuzavírat se před hlasem svědomí a sobě navzájem, aby mohli věřit, že jejich podnikání není jen jejich a mohli se tak spolehnout na Boží požehnání.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest