katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 40. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 2. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 4. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Čínská zpěvačka Feng-yün Song působí na české hudební scéně nejen jako zpěvačka, ale také jako organizátorka každoročního festivalu Songfest. O jeho nové podobě bude řeč v pořadu Jak se vám líbí v úterý 2. října v 19.15.

Od října naladíte na Proglasu Soukromou detektivní kancelář Lorňon. Každou středu v 16.00 se budete setkávat s inspektorem Habžou, strážmistrem Kubíkem a rotným Mirečkem a společně můžete rozplétat spletité kriminální případy a zažívat neobvyklá dobrodružství. Začít můžete ve středu 3. října – případem vraždy architekta Prokopa Skalského. Otráven byl vlastní rukou ve své vlastní vile nebo to vlastně bylo úplně jinak? Jakou roli hrál šálek čaje v jeho pracovně? Byl v něm jed? Zapojte se do vyšetřování i vy!

Tomáš Martinek před čtyřmi lety založil v Chrudimi neziskovou organizaci Hurá na výlet! Za symbolickou částku vozí seniory ve čtyřech krajích po zajímavých místech naší vlasti. Na Pálavu se s nimi a jejich 84letým průvodcem panem Luborem svezla i redaktorka Proglasu Marcela Kopecká. Ta se přesvědčila, že jejich jednodenní výlety jsou bezpečné, snadno zvládnutelné, a přitom zajímavé. Reportáž uslyšíte v dalším vydání relace Vítejte, senioři! ve středu 3. října od 9.30.

Odpustit tomu, kdo mi ublížil, není snadné. Co teprve v případě, že jsem obětí trestného činu. Dokážu odpustit pachateli? A co on, přemýšlí někdy o oběti? Stojí o odpuštění? O projektu, který spojuje pachatele a jejich oběti, promluví Gabriela Kabátová, výkonná ředitelka Mezinárodního vězeňského společenství. Pořad Mezi slovy o vině, trestu a odpuštění naladíte ve čtvrtek 4. října od 9.30.

V roce 2018 si připomínáme 100 let od vzniku Československa. Jak se však toto století samostatnosti zapsalo do dějin Ostravy? Nejen o tom hovoří redaktor Antonín Žolnerčík s Antonínem Barcuchem, vedoucím pracovníkem Archivu města Ostravy, ve čtvrtek 4. října od 20.15.

Docentka JAMU a hráčka na cembalo a klávesové nástroje Barbara Maria Willi sice působí u nás, ale koncertuje po celé Evropě. Je velkou propagátorkou staré hudby a snaží se i o výchovu mladé nastupující generace hudebníků. Jak? O tom se dozvíte v týdeníku Oktáva v pátek 5. října v 16.55.

Rozhovor s vlídným písničkářem Pavlem Helanem o jeho albu Rapper si můžete poslechnout v sobotu 6. října od 15.15. Mariana Ambrožová s ním natáčela na křesťanském multižánrovém festivalu UNITED ve Vsetíně.

Dva roky po vydání kompletních nahrávek Orchestru Karla Vlacha ze 40. let se na trhu objevilo pokračování. Box se 14 cédéčky mapuje veškerou produkci Vlachova orchestru v letech 1951–57. Dohromady se jedná o 310 původních nahrávek, mimo jiné se zpěvem Rudolfa Cortése, Jana Wericha nebo tehdy začínajících Milana Chladila a Yvetty Simonové. Kolekce obsahuje také řadu instrumentálních melodií. Komplet představí Milan Tesař v týdeníku Slyšte, lidé! v sobotu 6. října v 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest