katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohledniceProgramové tipy Radia Proglas na 41. týden 2018
Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:
v úterý 9. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 11. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 14. října v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V červenci letošního roku proběhla v Deštném v Orlických horách dovolená rodin s duchovní obnovou, kterou vedl P. Josef Červenka. Letošním tématem exercicií byl život pod vládou Kristovou podle Raniera Cantalamessiho. Reportáž z tohoto setkání rodin vám Radio Proglas nabídne v pondělí 8. října ve 20.15.

Nacházíme se mezi dvěma státními svátky, které se dotýkají naší státnosti. Na co jsme z naší tradice i současností pyšní a co nás na naší vlastní zemi trápí? Neváhejte se podělit v Noční lince. V pondělí 8. října se ve 22.30 těší na slyšenou šéfredaktor Pavel Mikšů.

V červenci Kafemlýnek představil unikátní projekt „Znojemský hudebníček“. Jeho hlavní náplní je práce s lidovou písní a říkadlem spojená s pohybem, což má u dětí v batolecím věku probudit hudební cítění, formou hry je seznámit s rytmem a základními prvky hudební skladby. Lektorky tohoto autorského programu vydaly CD s písničkami, ke kterým se nově připojil i zpěvník vhodný pro maminky s dětmi. S jednou z lektorek, Kristýnou Dvořákovou, bude Irena Kintrová hovořit v úterý 9. října v 9.30.

Týdeník Mezi slovy se ve čtvrtek 11. října bude věnovat bolestnému tématu, kterým je odchod ze života. O umírání a smrti promluví nová ředitelka domácího hospice Cesta domů – Ruth Šormová. V 9.30 bude řeč o pomoci, upřímnosti, odpuštění, blízkosti a doprovázení. Dozvíte se také, jak zvládat truchlení, nebo co dělat, když pomoc potřebují vedle nemocného i jeho blízcí.

Pořad Živě z Prahy nabízí v pátek 12. října setkání s Aloisem Křišťanem, ředitelem Jaboku – vyšší odborné školy sociální a teologické, která působí už pětadvacet let. Od 9.30 bude hovořit o škole samotné, ale i o současnosti a budoucnosti sociálních služeb.

Tématem další části vzdělávacího cyklu 1950+ je Irák, který leží na území starověké Mezopotámie. Ve 20. století patřil od Osmanské říše a po jejím rozpadu se dostal mezi země ovlivňované britským mandátem. Roku 1958 převzala v zemi moc strana Baas v čele se Sadámem Husajnem. Ten zůstal u moci do začátku třetího tisíciletí, kdy byl na základě obvinění z držení zbraní hromadného ničení, vojenskou intervencí sesazen a odsouzen. Irák byl takto osvobozen od zlého diktátora, ale jako stát se zcela zhroutil. Následky mezinárodního rozsahu přetrvávají dodnes. Ve sledování moderních dějin Iráku navážeme ve vzdělávacím cyklu 1950+ v sobotu 13. října v 17 hodin.

V rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu se můžete těšit na tematickou Vstupenku na operu. Klára Beránková vybrala naši národní operu Libuši od Bedřicha Smetany. Dílo zazní v podání sboru a orchestru Národního divadla v Praze pod taktovkou Zdeňka Košlera. První dějství opery naladíte v sobotu 13. října ve 21.20.

Lidský řetěz je poslední básnická sbírka Seamuse Heaneyho, irského laureáta Nobelovy ceny za literaturu. Mísí se v ní vzpomínky na rodiče, elegie na přátele, variace na Vergiliovu Aeneidu či na středověkou irskou a moderní francouzskou poezii – básníkův hlas ustavičně rozmlouvá s jinými hlasy a básně dávají prostor životům druhých. Knihu básní otevře v Knihovničce v neděli 14. října ve 13.20 redaktorka Hana Svanovská.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest