katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 42. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 16. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přítele posluchače, ve čtvrtek 18. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 21. října v 9.00 mši svatou na misijní neděli z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

U příležitosti srpnové návštěvy amerického františkána Richarda Rohra si můžete poslechnout rozhovor, který natočila redaktorka Katolického týdeníku Alena Scheinostová. Richard Rohr se zamýšlí mimo jiné nad mužskou spiritualitou, fungováním církví v USA a změnami, kterými prochází katolická církev za pontifikátu papeže Františka. Rozhovor naladíte v pondělí 15. října ve 20.15.

Svatojánským Barvínkem vás v úterý 16. října provede otec Jan Liška z farnosti ve Vracově. Síma a Romča si také posvítí na tohoto velmi známého světce. V 16.00 poslouchejte zajímavosti o tom, čím může být svatý Jan Nepomucký inspirací pro nás, jak poznáme jeho sochy a kde všude je najdeme.

Naučit se žonglovat v seniorském věku? Prý to není žádný problém. Žonglovat se dá i vsedě. Rozhovor se zakladatelkou projektu Cirkus Senior Renatou Královou uslyšíte ve středu 17. října od 9.30. Tato činnost přináší radost z pohybu a z času, který senioři mohou trávit společně. Se žongléry poté můžete vyrazit i do pražského Domu pro seniory Hortenzie.

Ondrušek, Ondráš, Juráš, Janošík – to jsou jména zbojníků. Pojďte společně s redaktorkou Kateřinou Kovaříkovou putovat po jejich stopách a navštívit lesy, kde se ukrývali. Všichni nakonec skončili na šibenici, ale i přes jejich smutný konec je lid miloval a nejvíce své hrdiny oslavil – jak jinak – než v písních. Zbojnické Folklorní okénko uslyšíte ve středu 17. října v 16.55.

V roce 2017 uplynulo 120 let od narození významné osobnosti Československa, generála Heliodora Píky. V roce 2019 si připomeneme 70. výročí vykonstruovaného procesu a jeho popravy ve věznici v Borech. Na generála Píku bude vzpomínat jeho neteř Alexandra Šmiřáková v pořadu ostravského studia ve čtvrtek 18. října ve 20.15.

Máte-li rádi zvuk klavíru a máte-li chuť poslechnout si, jak skvěle na klavír hrají děti? Nechte se pozvat týdeníkem Oktáva na 25. ročník mezinárodní klavírní soutěže Amadeus a na ni navazující VV fest. To vše v pátek 19. října v 16.55.

Celý tento rok slaví Babouci 150 let od svého vzniku. První název kapely byl „Jouzíci“. Od roku 1968 Babouci bez přestání vyhrávají a rozdávají svoji muzikou radost. Od Kubešova hudebního vydavatelství převzali Multiplatinovou desku pro nejstarší jihočeskou kapelu za prodej sto tisíc nosičů! O historii a současnosti Babouků bude řeč v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 18. října v 16.55. A nebudou chybět ani hosté! K mikrofonu přijali pozvání kapelník Petr Shýbal a chodící kronika kapely, bubeník Zdeněk Voráč.

Závěrečnou část seriálu Masaryk iritující a fascinující naladíte v pátek 19. října ve 20.15. Teolog Ctirad Václav Pospíšil se bude věnovat životu prvního československého prezidenta do roku 1918. Předchozí díly seriálu jsou k dispozici v audioarchivu na www.proglas.cz.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest