katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 44. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 30. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 30. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 4. listopadu na v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Litanií za zemřelé.

100 let naší republiky – 100 let vašich vzpomínek to je název podzimního vzpomínání s Radiem Proglas, které můžete od 28. října až do 17. listopadu naladit na našich vlnách každý večer po 22. hodině a ve víkendovém čase v 17 hodin.
Z archivu zazní 15 pořadů, které mapují uplynulých sto let očima těch, kdo prožívali okamžiky míru i války, totality i svobody, bolestných chvil i naděje; těch, kdo nemohli svoji víru žít svobodně. Uslyšíte ale také vzpomínky manželů, kteří společně prožili 60 let života, přesně tak, jak slíbili před Bohem: „v dobrém i zlém“. Přineseme se do míst, které se rozhodli lidé probudit k novému životu. Zavítáme třeba do farnosti Hrádek nad Nisou, navštívíme Prameny, vydáme se po stopách záchrany Zadní Zvonkové a navštívíme dnes už známé místo Neratov. S P. Josefem Suchárem budeme mluvit nejenom o pohnuté historii tohoto místa, ale projedeme i cestu k jeho znovuobnovení.
Proglas odvysílá také několik premiér. 1. listopadu se s P. Michaelem Špilarem zamyslíme nad tím, jak v dnešním světě žít své povolání pro nebe. Budeme mluvit o svatosti v každodenním životě s odkazem na papežskou exhortaci Gaudete et exsultate papeže Františka. O den později do studia usedne ředitel organizace Post Bellum Mikuláš Kroupa. Budeme mluvit o smyslu a důležitosti paměti, znalosti historie i cestě k odpuštění. 9. listopadu přineseme v premiéře ohlédnutí Hany Pardubové v pořadu Moje 20. století. A poslední příběh bude taktéž premiérové povídání politického vězně, polárního botanika, profesora Josefa Svobody.

Komunikace v církvi – Jak se daří vzájemné naslouchání? To je téma Noční linky v pondělí 29. října s ředitelem Radia Proglas, P. Martinem Holíkem. Telefonujte a pište o tom, jak se vám podařilo na něco taktně upozornit faráře. Jak vycházíte se zákristiánem? Psali jste někdy vašemu biskupovi? Jak se to dělá, když dítě už moc vyvádí? Umíte se vyjadřovat na sociálních sítích na téma víry a všeho, co z ní vyplývá? Smí se dát přednost názoru odborníka před názorem představeného? Zapojte se do diskuze od 22.30.

Marie Svatošová mluví v knize Neboj se vrátit domů o své rodině, studiu medicíny a vlivu, jaký na ni měl P. Ladislav Kubíček či o svém trapistickém fan klubu. Právě Svatošová před lety přišla s myšlenkami hospicové paliativní péče. Byla to ona, kdo v Červeném Kostelci iniciovala první český hospic. A je to stále ona, kdo neúnavně jezdí po republice s hospicovými přednáškami a je rádkyní hospicům nově vznikajícím. Nad rozhovorem vedeným Alešem Palánem s Marií Svatošovou se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská v Knihovničce Proglasu v neděli 4. listopadu ve 13.20.

Vzpomínáte na emoce, které v nás vyvolávala anexe Krymu, vznik Doněcké republiky a boje na Donbase a v Luhansku? Pro naše politiky to bylo důležité téma. Zasáhly nás sankce vůči Rusku. Denně jsme o tomto konfliktu četli v novinách. Báli jsme se. Dnes už se o východní Ukrajině moc nemluví. Konflikt přesto trvá. Jen jsme ho přestali sledovat. O aktuální situaci rusko-ukrajinského konfliktu přijdou do olomoucké kavárny diskutovat dokumentarista Zdeněk Chaloupka a komentátor Českého rozhlasu Plus Libor Dvořák. Akce se koná v pondělí 5. listopadu v 19 hodin. Přijďte se i vy zeptat na to, co vás zajímá!  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest