katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 45. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 6. listopadu v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátelé posluchače Proglasu, ve čtvrtek 8. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 11. listopadu mimořádně v 9.30 mši svatou se žehnáním varhan z kostela svatého Martina v Třebíči.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Paralipomenon znamená v řečtině „to vypuštěné“ anebo „to přeskočené“. Název tímto chce sdělit, že čtenář najde v knihách to, co se nevešlo do předchozích, tedy knih Samuelových a Královských. I knihy Paralipomenon tvoří jeden celek a dělit se začaly až později. Zaměřují se na Judsko a jeho jeruzalémské panovníky. Sledují linii Hospodinem vyvolených panovníků, která jde od vzniku království až po perského krále Kýra. Více v pondělí 5. listopadu od 16.00 v pokračování cyklu Úvod do knih Starého zákona.

„Miluji svoji církev, miluji tvoji církev.“ To je stálé motto Slavkovské iniciativy smíření, která působí již 23 let. Její nedílnou součásti je také Dobrovolný svazek obcí Ždánický les a Politaví. Z rozhovoru se současným předsedou tohoto svazku Janem Kaufem, se dozvíte, jak došlo k tomuto spojení a jakým přínosem je pro jednotlivé obce. Poslouchejte cyklus Cesty k jednotě v pondělí 5. listopadu od 20.15.

„Zpíváme gospel, protože je to naše radost, láska, naplnění, nadšení, náš sen,“ tvrdí o sobě členové brněnského sboru Skyey Gospel, kteří přijdou zazpívat živě do pořadu Jak se vám líbí ve středu 7. listopadu v 19.15. Soubor podle momentálních možností a situace klade větší důraz na vokální složku, případně spolupracuje s větší kapelou, nebo jen s klavíristou.

Vzpomínáte na emoce, které v nás vyvolaly anexe Krymu, vznik Doněcké republiky a boje na Donbase a v Luhansku? Zasáhly nás sankce vůči Rusku. Dnes už se o východní Ukrajině moc nemluví. Konflikt přesto trvá, jen jsme ho přestali sledovat. Záznam první besedy o rusko-ukrajinském konfliktu z podzimní série debat Bez obav? uslyšíte ve čtvrtek 8. listopadu od 9.30. Hosty budou dokumentarista Zdeněk Chaloupka a komentátor Českého rozhlasu Plus Libor Dvořák.

Třináctého listopadu si připomínáme Mezinárodní den nevidomých. A to je příležitost si uvědomit, že nevidomí žijí mezi námi. Jaké mají problémy? Jak se jim žije mezi vidoucími? Jak jim můžeme pomoci? To jsou jen některé otázky, které zazní v rozhovoru s ředitelem Okamžiku, Vítem Liškou. Posláním Okamžiku je podporovat plnohodnotný a samostatný život lidí se zrakovým postižením. Živě z Prahy naladíte v pátek 9. listopadu od 9.30.

V pátek 9. listopadu vzpomene ve vysílání Proglasu paní Hana Pardubová na svůj život během 20. století. Popíše pohnuté druhé světové války a vrátí se do roku 1947, kdy mohla odcestovat na prázdniny do Dánska. Pořad Moje 20. století připravila Alžběta Vašků. Nenechejte si ujít ve 22.00 v rámci projektu 100 let naší republiky – 100 let vašich vzpomínek.

Viktorie Hanišová debutovala v roce 2015 nadšeně přijatým románem Anežka o komplikovaném vztahu matky a adoptivní dcery, o skrytém rasismu a stereotypech. Také v pozadí nového příběhu je ukryto rodinné tajemství, které si hrdinka odnáší ze svého dětství a na které se snaží zapomenout. Jenže lze skutečně uniknout tomu, co se už jednou stalo? Román Houbařka představí redaktorka Hana Svanovská v Knihovničce v neděli 11. listopadu ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest