katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 18. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače a přátele Proglasu, ve čtvrtek 20. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 22. prosince rorátní mši svatou v 6.30 z kostela sv. Augustina v Brně, o třetí čtvrté neděli adventní 16. prosince v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba radostného růžence – v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, ve čtvrtek, v pátek a v sobotu od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Ne nadarmo se adventnímu času na Šumavě říkalo drsné noci. Horské samoty odříznuté v zimě řadu týdnů od okolního světa ožívají v rozhovoru s kašperskohorským historikem Vladimírem Horpeniakem. Vzpomínky na svět, který nenávratně zmizel; roráty, adventní čas, přástky, draní peří, zimní práce v lese a především nekonečnou dřinu, kterou život původním obyvatelům na pláních a v údolích přinášel – to vše představí v další vydání relace Vítejte, senioři! v pondělí 17. prosince od 9.00.

Jak vypadá zima na Antarktidě? Co dělat v případě, když jsme nuceni přenocovat v minus dvaceti stupních venku? Jak přežít v divoké přírodě, bez jídla a bez signálu na mobilu? Tohle všechno umí poradit Jaroslav Pavlíček, český polárník, cestovatel a spisovatel. Rozhovor s jedním z nejzajímavějších cestovatelů dneška zazní v Barvínku v úterý 18. prosince v 16.00.

Ve vrcholícím adventním čase vám ve středu 19. prosince přinese Proglas v rámci Folklorního okénka rozhovor se zpěvačkou, rozhlasovou a televizní redaktorkou a cimbalistkou Magdalenou Múčkovou. Čím byl pro ni letošní rok výjimečný? Jak prožívá adventní čas a blížící se vánoční svátky? K příjemnému posezení a zastavení zve redaktorka Kateřina Kovaříková za pět minut pět odpoledne.

O den později, ve čtvrtek 20. prosince, se můžete těšit na skladatele Zdeňka Gurského, který v roce 2018 převzal cenu Ochranného svazu autorského. Byl oceněn jako nejúspěšnější autor populární hudby v zahraničí. O populární hudbě v tomto případě musíme uvažovat v souvislosti se skladbami pro dechové orchestry. Do této kategorie totiž jeho autorská činnost spadá. Je pro skladatele a trumpetistu adventní čas poklidný nebo naopak plný koncertů? A co mu ocenění přineslo? Poslouchejte za pět minut pět odpoledne. Pořad připravila Helena Hájková.

V posledním předvánočním vydání pořadu z cyklu Mezi slovy vám Proglas nabídne přímo hvězdného hosta. Pozvání do studia přijal P. Pavel Gábor, z Tovaryšstva Ježíšova, který od roku 2010 působí ve Vatikánské observatoři v arizonském Tucsonu. A spolu s ním se vydáme ke hvězdám... Nenechejte si ujít ve čtvrtek 20. prosince v 9.00.

Blíží se světové setkání mladých lidí se Svatým otcem v Panamě, proto se pořad Všimli jsme si zaměří na to, jak se připravuje Sekce pro mládež při ČBK nebo český dobrovolník panamského organizačního týmu. Zazní i pozvání papeže Františka k účasti a také pozvání pro ty, kteří se chtějí k událostem v Panamě připojit v Diecézních centrech pro mládež v ČR.

Co se u nás hrálo a zpívalo v době baroka v kostelích i mezi lidmi, zvláště o adventu a Vánocích? To přiblíží ve svém vyprávění jeden z našich předních odborníků, hudební specialista na tuto dobu, docent Stanislav Bohadlo. Od roku 1981 učí na Katedře hudební výchovy královéhradecké univerzity, hostoval ale i na univerzitách v Nebrasce a v Santa Barbaře. Poslouchejte týdeník Oktáva v pátek 21. prosince v 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest