katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 2. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 8. ledna v 9.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače, ve čtvrtek 10. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 13. ledna o svátku Křtu Páně v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V prvním letošním vydání relace Vítejte, senioři! představíme v pondělí 7. ledna Blanku Tuscherovou z Brna. I v jedenaosmdesáti letech je neúnavnou organizátorkou aktivit pro seniory. Vede úspěšně seniorský klub v Brně-Líšni a zajímá se o život kolem sebe. Její práce jí vynesla v loňském roce titul Seniorka roku 2018. Čím porotu Nadace Charty 77 zaujala? O tom promluví od 9.00 na vlnách Proglasu.

Ve Čtení na pokračování zachytíte od pondělí 7. ledna dílo německého spisovatele Louise de Wohla. Román Nepokojný plamen mapuje život svatého Augustina se zaměřením k dramatickým okolnostem jeho obrácení. Poslouchejte každý všední den krátce po 11. hodině a ve 21.30.

Je za námi Štědrý den a před námi Tříkrálová sbírka. Dostali jsme dárky a teď je čas, dát něco jiným. Dávání a obdarovávání – obojí patří k životu. Dokonce se stává, že obdarováním druhého obdarováváme sami sebe. Někdy získáváme více než druhý. V Noční lince s Klárou Beránkovou si o tom můžete povídat v pondělí 7. ledna od 22.30.

Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích oslaví na začátku února 18. výročí svého založení. Dosáhl tedy dospělosti, jak ji dnes chápeme, a proto jsme se s mikrofonem vydali na návštěvu tohoto zařízení. Hostem u mikrofonu byla ředitelka Monika Marková. Pořad litoměřického studia naladíte v úterý 8. ledna ve 20.15.

Letos si připomínáme 50 let od úmrtí Jana Palacha. Tehdy, v roce 1969, napsal písničkář Bohdan Mikolášek velmi silnou píseň Ticho, Palachovou obětí inspirovanou. Bohdanem Mikoláše vás v deníku Jak se vám líbí v úterý 8. ledna pozve do Prahy na koncert Ticho za Jana Palacha, bude vzpomínat na konec 60. let, ale řeč bude také o současnosti. Poslouchejte od 20.15.

Musica Dolce Vita je trio tvořené flétnistkou Žofií Vokálkovou, mezzosopranistkou Danielou Demuthovou a harfistkou Zbyňkou Šolcovou. O tematických hudebních programech, které má Musica Dolce Vita na repertoáru, o koncertní činnosti, o netradiční barvě zvuku vzhledem k harmonickému nástroji, kterým je harfa, a o mnohém dalším bude se členkami tria hovořit redaktorka Radka Rozkovcová v týdeníku Oktáva v pátek 11. ledna za 16.55.

Každý z nás nutně potřebuje vědět, odkud pochází, kdo jsou jeho předci. Že znalost rodinné minulosti je zvlášť zásadní pro seniory, může Věra Suchomelová jen potvrdit. Pedagožka na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se problematikou stáří podrobně zabývá a současně ve své vlastní rodině nachází potvrzení své profesní snahy. Zažívala totiž na vlastní kůži dramatický příběh hledání příbuzných, shodou okolností židovských, kteří jediní mohli zaplnit bolestivé, bílé místo v minulosti maminky Věry Suchomelové, paní Anny. V pořadu Křesťan a svět v neděli 13. ledna ve 20.15 se dozívte, Jak Anna potkala Liesel.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest