katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 11. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 12. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 14. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 15. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 17. března v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Doba postní bývá spojena s odříkáním čí předsevzetím. Jejím jádrem je však obnovení naší touhy po Bohu a obrácení se k němu. Pojďme se společně podělit o způsoby prožívání postní doby a zkušenosti naší víry s tím spojené. V pondělí 11. března se na vás v Noční lince od 22.30 těší šéfredaktor Proglasu Pavel Mikšů.

Pro mnoho rodičů jsou vždycky na jaře důležité známé školní milníky – jedny děti jdou k zápisu, jiné se chystají na přijímací zkoušky, další už čeká maturita. O tom, jak to ve škole v takovém období chodí, si budeme povídat v Kafemlýnku v úterý 12. března od 9.00. Pozvání přijala ředitelka Cyrilometodějské církevní základní školy na Lerchově ulici v Brně Pavlína Vojtěchová.

Laďka Blažková je úplně normální holka – vystudovala žurnalistiku, ráda čte, cestuje (navštívila například Tanzánii nebo světové setkání v Panamě), pracuje jako mluvčí Ligy vozíčkářů. V tom, co chce v životě dělat, ji nezastavilo ani to, že je na vozíku. Jako malé jí totiž doktoři diagnostikovali mozkovou obrnu a od té doby pro její rodiče a pro ni začalo kolečko návštěv doktorů. Později se musela potýkat s tím, že ji, jako člověka s handicapem, nechtěli přijmout na žádnou základní školu. Díky vytrvalosti jejích rodičů a později také její povaze ale nezapadla do systému zvláštních škol a mohla se stát samostatným člověkem, který žije své sny. Rozhovor s Laďkou naladíte v Barvínku v úterý 12. března v 16.00.

Do pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 14. března přijde profesor Michal Marek, ředitel Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Řeč bude nejen o stavu naší planety, ale především o tom, jakou cestou se vydat dál. dozvíte se také, jak ve vědeckém světě rezonuje encyklika Laudato si´ papeže Františka. Připojte se v 9.00.

Další z výročí „devítkového roku“ inspirovalo týdeník Všimli jsme si v pátek 15. března. 80 let od začátku okupace a vzniku Protektorátu Čechy a Morava připomene od 9.00.

Štěpán Špinka svou cestu k Bohu našel v dospělosti. Vystudovaný lékař, manžel, otec, dnes také dědeček, spolu se svou ženou Martinou stál u založení domácího hospice Cesta domů. Dnes se více než medicíně věnuje dalšímu milovanému oboru, a tím je filosofie. Co je pro něj víra? Jak vstupuje do jeho života? A co ho oslovilo při četbě Platóna či Aristotela? Poslouchejte pořad Křesťan a svět v neděli 17. března od 20.15.

Houslista Jan Hrubý oslavil v prosinci 2018 své 70. narozeniny. Milan Tesař připravil jeho hodinový profil, ve kterém čerpá mimo jiné ze své vlastní knihy Housle tečka Hrubý, vydané před pěti lety. Jan Hrubý byl členem skupin ETC… a Framus Five a od počátku 90. let nahrává vlastní alba, buď sólově, nebo se skupinou Kukulín. Nenechejte si ujít týdeník Slyšte, lidé! v sobotu 16. března od 19.15.

Koncert vážné a duchovní hudby bude v neděli 17. března patřit jednomu z těch děl, která v koncertní síni jen málokdy uslyšíte celá. Jedná se o oratorium Magdalena u nohou Kristových italského skladatele žijícího ve Vídni Antonia Caldary. Od 21.20 oratorium doplní dva concerty Antonia Vivaldiho.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest