katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 12. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 19. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 21. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 22. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 24. března v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Projekt Přečti! realizuje v Olomouci a okolí Rodinné centrum Heřmánek jako mezigenerační aktivitu. Na třicet ochotných babiček a dědečků chodí pravidelně do školek číst nebo vypravovat dětem pohádky. Více v pořadu Vítejte, senioři! v pondělí 18. března od 9.00.

Redaktorka Alžběta Havlová pro vás na vlastní kůži vyzkoušela, jaké je zažít kurz přežití s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem. Tentokrát se vypravili do dalekého Nepálu a nebyl by to Pavlíček, kdyby Bětku a jejího manžela Jendu nevzal rovnou na expedici do Himalájí. Jaké to je spát v 5000 metrech nad mořem? Jaká nebezpečí na člověka číhají v nepálských Himalájích? Poslouchejte Barvínek v úterý 19. března v 16.00. Ptát se budete moci na vše, co vás zajímá, protože Barvínek se tentokrát bude vysílat živě.

Rusíni jsou národem, který žije ve třech státech – na Slovensku je jejich domovem především severovýchodní cíp republiky, ale jsou i na Ukrajině a v Polsku. O kultuře Rusínů, jejich tradicích, o životě za socialismu i v současnosti hovoří Peter Štefaňák, předseda organizace Molody Rusiny ve slovenském pořadu Fujaročka moja z dílny Alžbety Lukáčové. Zazní nahrávky rusínské lidové hudby z mnoha lokalit, a to od tradičních obřadních písní v originálním vícehlasném podání až po řeckokatolický zpěv. Poslouchejte ve středu 20. března v 16.55.

Co víme o Blízkém východě a lidech, kteří tam žijí? Jak najít společnou řeč a toleranci? Kdo pronásleduje křesťany na Blízkém východě? Kde boje končí a kde začínají? Jací budou letošní migranti? I to se dozvíte v jarní sérii besed Bez obav? Přijďte diskutovat s předními odborníky na tuto problematiku, každé pondělí od 18. března do olomouckého penzionu Tőde, vždy od 19 hodin. Záznam besed uslyšíte v cyklu Mezi slovy vždy následující čtvrtek od 9.00. Pozvání na besedy přijali například bývalý zpravodaj na Blízkém východě Břetislav Tureček, Jan Daniel z Ústavu mezinárodních vztahů, teolog se specializací na Orient Jaroslav Franc, nebo tlumočnice z arabštiny a perštiny Lenka Hrabalová.

Každoročně si 22. března připomínáme Světový den vody a 23. března Světový den meteorologie. Český hydrometeorologický ústav v Ostravě navštívíme v pořadu ostravského studia ve středu 20. března od 20.15. Našimi hosty budou vedoucí oddělení meteorologie a klimatologie Pavel Lipina a vedoucí oddělení regionálního předpovědního pracoviště Roman Volný.

Mezi jedny z nejoblíbenějších mediálních produktů u nás patří televizní seriály. Co stojí za jejich popularitou a jak ovlivňují naše životy? O tom bude mimo jiné mluvit sociolog médií Jaromír Volek. Poslouchejte další cyklu Jak rozumět médiím ve čtvrtek 21. března od 16.00.

Pořad Všimli jsme si se zaměří na současný odkaz Svíčkové manifestace z března 1988, která předznamenala pád komunistické totality v Československu. Na tehdejší dění bude vzpomínat prezidentský kandidát a jeden z tehdejších organizátorů manifestace František Mikloško. V debatě se zástupkyní mladých věřících Annou Lackovou proberou, co je hrdinství a občanská statečnost a jestli i dnes vidí mladí křesťané pádné důvody, proč se angažovat ve veřejném dění. Poslouchejte 22. března od 9.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest