katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 13. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 25. března v 18.00 na slavnost Zvěstování Páně mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v úterý 19. března v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím radia Lumen, ve čtvrtek 28. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 29. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 31. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zazní také modlitba růžence – ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Kdo na Blízkém východě pronásleduje křesťany? Co spouští vlny nenávistného násilí vůči nim? Život křesťanů v zemích Blízkého východu je zpravidla náročný. Ve většinově muslimských zemích rozhodně nelze hovořit o svobodě náboženství, přesto tam počty křesťanů stále rostou. Druhá beseda z cyklu Bez obav? se uskuteční v pondělí 25. března od 19.00 v olomouckém penzionu Tőde. Přijďte diskutovat i vy! Záznam besedy zazní v pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 28. března od 9.00.

Byli jste zaskočeni nečekaným těhotenstvím nebo tatínkové nečekaným rodičovstvím? Bylo pro vás někdy těžké přijmout dítě? Dokázali jste to i za velmi svízelné situace? Překonávali jste obtíže? Přineslo vám to později požehnání a radost? Byla vám Panna Maria a Svatá rodina vzorem a podporou? Rozviňte toto téma společně s redaktorkou Klárou Beránkovou v rámci Noční linky v pondělí 25. března od 22.30.

Děti třetích tříd se v tomto období připravují na první svaté přijímání, máme také postní dobu. Ideální čas si v Kafemlýnku v úterý 26. března představit knížky s těmito tématy. Irena Kintrová a Marie Špačková z Katechetického centra v Brně od 9.00 listují knížkami z Portálu, Karmelitánského nakladatelství, z Duhy a od Paulínek. O všechny tituly budete moci také soutěžit.

Co víte o vytrvalosti? Zábavné i záludné otázky, úkoly a hádání zvuků jsou v Barvínku spojeny s druhým dílem naší soutěže, v níž hledáme hrdinu. Zatelefonuj do studia, sbírej body a staň se Hrdinou Barvínku. Pro vítěze soutěže máme připravený kurz přežití s polárníkem Pavlíčkem a spoustu dalších cen. V úterý
26. března v 16 hodin se na vaše telefonáty těší Bětka a Romča.

Vojna je velmi častým tématem písní dechových orchestrů, těší se velké oblibě i u široké veřejnosti. I když chlapci už nechodí na vojnu, stále o tématu vznikají nové písně. Můžete je naladit v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 28. března v 16.55.

Krásná Aida, statečný Radames a láska mezi nimi. To je námět známé opery Aida, kterou napsal Giuseppe Verdi. V rámci pořadu Tóny ze scény vás toto dílo bude provázet po dva sobotní večery. Poprvé poslouchejte 30. března od 21.20.

Měl evangelista Jan výsadní postavení mezi apoštoly? Při poslední večeři „ležel na Pánových prsou“, stál jako jediný z apoštolů pod křížem a Ježíšem z kříže mu byla svěřena do opatrování Ježíšova matka. Evangelium svatého Jana, Miláčka Páně, shrnuje Ježíšův příběh očima učedníka, který byl milován. Salesián Zdeněk Jančařík píše o Miláčkovi Páně na pozadí svých reflexí o současném křesťanství a roli kněží a „apoštolů“ v dnešním světě. Knihu představí v Knihovnička Proglasu v neděli 31. března ve 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest