katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 14. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 2. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 4. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 4. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Architekt Richard Vyškovský se dlouhá léta věnoval památkové péči. Mnoho modelářů ho ale zná především jako autora papírových vystřihovánek. Na svém kontě má stovky modelů – většinou budov a vozidel. Pan architekt neochabuje v tvůrčím úsilí – krátce před devadesátými narozeninami zprostředkovává modelářům krásu českých hradů. Poslouchejte v pondělí 1. dubna od 9.00 pořad Vítejte, senioři!

V postní době dostáváme příležitost hlouběji se zamyslet nad našimi vztahy. Jsou naše vazby na druhé ovšem jen vazbami, které žijeme s našimi současníky? Není v předvelikonočním usebrání dobré zamyslet se i nad dary, které nám tu zanechali naši předci, kteří se za nás v nebesích přimlouvají a jejichž otiskem v tomto pozemském životě jsme? A co zde vlastně zanecháme těm, co přicházejí a přijdou po nás, našim dětem, vnukům i pravnukům? Noční linkou, ve které zazní i úryvky z próz a esejů a českého křesťanského spisovatele Jana Čepa, provází redaktorka Hana Svanovská, která se těší na vaše e-maily, SMS a telefonáty. Diskutujte v pondělí 1. dubna od 22.30.

Jaké to je, když vzniká netradiční nová škola – to se dozvíte v Kafemlýnku v úterý 2. dubna od 9.00. V Brně vznikne škola založená na vyprávění a chápaní příběhů "Škola příběhem Filipka". Její budoucí ředitelka Ruth Konvalinková prozradí, jak tato církevní škola založená Českobratrskou církví evangelickou bude fungovat. Rozhovor povede redaktorka Irena Kintrová.

Když se řekne historik, vybaví se nám pán v obleku a brýlích, který celý den vysedává nad starými listinami, aby pak vyzbrojen letopočty přišel odrecitovat, co se kde, kdy a jak stalo. Jak ale ve skutečnosti vypadá práce historika? Co všechno nám může prozradit pár set let starý počmáraný papír? Do historické "kuchyně" se podíváme s doc. Martinem Elbelem z katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v pořadu olomouckého studia v úterý 2. dubna ve 20.15.

První dubnový víkend bude patřit akci Ukliďme Česko. Dobrovolníci z mnoha míst vyrazí po krajině, aby se zase mohla nadechnout a ožít. Podrobnosti se dozvíte v pořadu Okolo stolu, kterým vás ve středu 3. dubna od 9.00 provede redaktor Pavel Smolek.

Docentka Ludmila Muchová působí na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Po celý svůj profesní život se zabývá náboženskou pedagogikou. O některých konkrétních podobách (například roli symbolů v procesu výchovy nebo výchově k víře v současné sekularizované společnosti) bude hovořit v cyklu Křesťan a svět v neděli 7. dubna od 20.15. Bez zřetele samozřejmě nezůstane ani její osobní zrání a cesta ke Kristu.

Postně laděný koncert duchovní hudby s kompozicemi Witolda Lutoslawského, Arvo Pärta, Richarda Toensinga a Lájose Huszára autorsky připravila Zdenka Vaculovičová, organizátorka Mezinárodního festivalu současné duchovní hudby Forfest. Zaposlouchejte se do programu s názvem Hospodin je spása spravedlivých v neděli 7. dubna od 21.20.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest