katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 15. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 9. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 11. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 12. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje, na Květnou neděli 14. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Jací budou letošní migranti? S teplým počasím se vydá do Evropy opět spousta pronásledovaných a ohrožených lidí, kteří nemají co ztratit. Kolik migrantů se mezi ně vmísí, aby zneužili jejich situace a pokusili se tak řešit svůj nekonformní život ve vlastní zemi? Pozvání k diskuzi přijaly Alena Fendrychová z Diakonie a Adéla Jurečková z organizace Člověk v tísni. Závěrečná debata z cyklu Bez obav? se uskuteční 8. dubna od 19.00 v olomouckém penzionu Tőde na Hrnčířské 14. Záznam zachytíte v cyklu Mezi slovy ve čtvrtek 11. dubna v 9.00.

V týdnu před Květnou nedělí je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak s dětmi Svatý týden prožít. Co pěkného s minimem nákladů vyrobit, připravit, nachystat a hlavně prožít? V Kafemlýnku se v úterý 9. dubna Irena Kintrová bude ptát katechetky Marie Nedbalové, autorky Misálku nejen pro děti a Velikonočních misálků. Připojte se v 9.00.

V březnu skauting oslavil důležitý den – ještě nikdy v českých dějinách tu nebyl Skaut Junák déle. Svobodných 10 699 dní skautingu oslaví také Barvínek v úterý 9. dubna od 16.00. Do studia si Bětka a Romča pozvou skauta, který povykládá o tom, jaký byl skaut dříve, a zároveň zazní rozhovor s mladými skauty, kteří Junákem žijí dnes.

Odsouzené lidi za mřížemi doprovází nejen psycholog nebo kaplan, ale často také dobrovolníci, kteří přicházejí pod záštitou Mezinárodního vězeňského společenství. Do jeho práce můžete nahlédnout v pořadu pražského studia ve středu 10. dubna od 20.15. Promluví například ředitelka této organizace Gabriela Kabátová.

František Adámek, rodák z Řemíčova u Mladé Vožice, myslivec, trumpetista a kapelník legendární Strahovanky, oslavil své sedmdesátiny. Hrál také v orchestrech Jaromíra Vejvody, Karla Vacka, Karla Valdaufa nebo s Kutilkou Zorky Kohoutové. Po konzervatoři hrál u vojenské hudby, působil jako dramaturg a redaktor v České televizi v redakci zábavy a v Hudebním divadle Karlín. V roce 1978 po konkurzu do Státního souboru písní a tanců a nastoupil do Strahovanky, kde se stal kapelníkem. Františka Adámka přivítá pořad Hrajte, kapely! ve čtvrtek 11. dubna v 16.55.

Další část postního seriálu Útěcha skrze Zjevení naladíte v cyklu Dotýkání světla v sobotu 13. dubna ve 20.15. S P. Gorazdem Krušinou se blížíme ke konci knihy Zjevení, kde Jan popisuje vize konce světa. Než Bůh stvoří všechno nové, musí proběhnout soud se zlem. Apokalypsa o něm vypraví hned třikrát po sobě: o Babylonu, který ztratil svou nádheru a stal se pustým, o kupcích a mořeplavcích, kteří hořce naříkají nad hořícím Babylonem, o kameni vrženém z nebe, který Babylon definitivně utopil. Nad zánikem tohoto místa se radovali všichni spravedliví. Radujeme se s nimi, nebo nám bude chybět?

V pořadu Křesťan a svět se na Květnou neděli vydáme do míst spojených s křesťanskou vírou. P. Michael Špilar se zamyslí nad zásadními okamžiky naší víry a bude je propojovat s konkrétními místy ve Svaté zemi. Poslouchejte v premiéře 14. dubna od 20.15. Reprízu naladíte mimořádně na Velký pátek (19. 4.) v 9.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest