katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 13. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

na Velikonoční pondělí 22. dubna v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích, v úterý 23. dubna v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku přes rádio Lumen, ve čtvrtek 25. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 28. dubna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (slavný), ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný), ve čtvrtek (slavný), v pátek (slavný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit od pondělí 22. až do soboty 27. dubna v 15.00.

Pavel Jílek je autorem přednášky o tom, jaká úskalí má pohyb na internetu pro děti, jak je mohou rodiče ochránit a jaké dovednosti jim předat. Nová redaktorka Kafemlýnku Jaroslava Otradovcová si jej pozvala do v úterý 23. dubna od 9.00. Zeptejte se i vy na to, co vás zajímá. Soutěžit se bude o tři knižní novinky z Albatrosu.

Už řadu let patří Jiří Václavek k moderátorským osobnostem České televize. O své cestě do mediálního světa, ale i lásce ke klasickým jazykům bude vyprávět v pořadu Okolo stolu. Kateřina Rózsová se zeptá i na jeho vztah k víře. S posluchači Proglasu tak pomyslně oslaví svůj svátek. Poslouchejte ve středu 24. dubna od 9.00.

S bratry františkány se ve středu 24. dubna v pořadu pražského studia můžete vydat do kláštera v Hájku u Prahy. Barokní areál s loretánskou svatyní totiž každoročně ožívá během pravidelných poutí. Rozhlasový výlet nabízí Proglas od 20.15.

Co přichystal Vojenský umělecký soubor Ondráš na rok 2019? Letos totiž slaví jediný profesionální soubor v ČR své půlkulatiny. Jaké akce mají členové před sebou i za sebou? Rozhovor se zástupci souboru zazní ve Folklorním okénku ve středu 24. dubna v 16.55. Poprvé uslyšíte zbrusu nové hudební snímky orchestru pro vedením primáše Jaromíra Kučery.

Heretik! Jak úderně to zní, když se tímto slovem označí osoba s odlišným teologickým názorem. Před očima jako by plápolaly hranice a duněly pekelné bubny. A naproti tomu můžeme vidět celkem přívětivého papeže Františka, který ve své exhortaci Gaudete et exultate (Radujte se a jásejte) varuje před moderní podobou pelagianismu a gnosticismu, aniž by sesílal hromy a blesky. Mylné nauky s exotickými názvy nejsou jen vzpomínkou na dávné dějiny, ale představují trvale přítomná pokušení pro křesťany každého času. Náboženská redakce Proglasu připravila v cyklu Dotýkání světla vzdělávací sérii s laskavým názvem Slepé uličky teologie, ve které se chce věnovat z hlediska spirituální teologie křesťanským bludným naukám od starověku po dnešek. Jejím cílem je přiblížit historický kontext těchto směrů. Výklad poskytne P. Zdeněk Drštka. Seriál Slepé uličky teologie zachytíte v cyklu Dotýkání světla od 27. dubna vždy v sobotu v premiéře ve 20.15, nebo v repríze v neděli v 16.55.

„Skauting není jen volnočasová aktivita, je to životní styl,“ nechávají se často slyšet sami skauti. Je to celosvětový společenský fenomén, který u nás letos slaví 30 let svobodné existence po Sametové revoluci. Proč Junák v dějinách tak často někomu překážel? Kdo jsou dnešní skauti, co zůstává a co je potřeba inovovat? Jakou roli má ve výchovném programu duchovno? A co organizace nabízí nejen členům, ale celé společnosti? V pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 25. dubna (jen den po svátku sv. Jiří, patrona skautů) si o tom bude povídat redaktorka Anežka Jakubcová s vedoucím Odboru duchovní výchovy Junáka Jiřím Zajícem a ředitelem Skautského institutu Milošem Říhou. Od 9.00 se můžete zapojit se svými dotazy a postřehy.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest