katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 21. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 21. května v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 23. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. května v 18.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v neděli 26. května v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti se můžete připojit v pátek v 15.10.

Závěrečný díl seriálu Informace, nebo manipulace?, který vznikl ve spolupráci se spolkem Zvol si info uslyšíte v pondělí 20. 5. od 16.20. Tentokrát bude řeč o tom, jak pracovat s mediálním obsahem z pohledu spotřebitele. Celý seriál je k dispozici v audioarchivu na www.proglas.cz.

Doudleby – obec na řece Malši poblíž Českých Budějovic v mnoha ohledech poutavá. Provozuje se zde řada barvitých folklórních tradic a slavností. Ojedinělá masopustní koleda, tradiční dožínky… S historikem a kronikářem Janem Šimánkem poznáte centrum národopisné oblasti Doudlebska ještě jinak, v zarámování máje, mariánského měsíce. Poslouchejte v pondělí 20. května od 20.15.

Olga Tenková je autorkou sešitu Pokoj Tobě, který může sloužit dětem jako misálek – průvodce mší svatou. V Kafemlýnku v úterý 21. května si rozhovor s paní Tenkovou poslechnete. Od 9.00 také představíme další knížky, které jsou vhodné pro děti do kostela nebo jako pomůcka pro rodiče, třeba sešitky Liturgie pro děti. Nebudou chybět dva tipy na dobré čtení pro mládež a soutěž.

V novém vydání detektivní kanceláře Lorňon nahlédnete do zákulisí pilotů Formule 1, autobazarů a autoopravny Jarmil a Kamil. Nepůjde o nic menšího než o loupež nejdražšího závodního vozu na světě – AUTA UNION typ D. Inspektor Habža a rotný Mireček jako automechanikové a strážmistr Kubík jako pilot F1. Závod o miliony startuje ve středu 22. května v 16.00.

Na jaře oslavil 75. narozeniny kněz, teolog a spisovatel Aleš Opatrný. Na Proglasu zazní profilový rozhovor, kde se spolu s redaktorkou Kateřinou Rózsovou zastaví nad důležitými mezníky jeho života, řeč bude i o současných tématech rezonujících ve společnosti i církvi – a to ve čtvrtek 23. května od 9.00. Prostor bude i pro vaše dotazy.

V aktuálním vydání týdeníku Hrajte, kapely! se Helena Hájková zaměří na rodiny, ve kterých se zpívá a hraje. Na rodiny, které pro vás společně vystupují v rozmanitých dechových hudbách. Zahrají vám Stříbrňanka, Vacenovjáci, Sokolka, Šohajka, Krajanka a další. Pořad ve čtvrtek 23. května od 16.55 uvádí Kateřina Kovaříková.

Hudební siesta v sobotu 25. května nabídne záznam koncertu nazvaného „Brána poutníků“, který se konal ve Vatikánu roku 2012. Traduje se, že Cyril s Metodějem přišli ze Soluně na Velkou Moravu 24. května roku 863. K tomuto výročí byl 25. května roku 2012 v bazilice Santa Maria uspořádán slavnostní koncert českých interpretů.

Tóny ze scény v sobotu 25. května mají na programu záznam, který byl pořízen přímo z operní scény. Nebude se tedy jednat o studiovou nahrávku. Od 21.20 se můžete vydat do Olomouce, kde byla 28. června roku 2013 poprvé uvedena opera Zdeňka Pololáníka nazvaná Noc plná světla. Druhou část opery zachytíte o týden později 1. června také od 21.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest