katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 22. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 28. května v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku (přes rádio Lumen), ve čtvrtek 30. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 31. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 2. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti se můžete připojit v pátek v 15.10.

Poslední květnové vydání týdeníku Vítejte, senioři! představí život a práci Sibyly Holé. Pražská rodačka vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou a věnovala se malbě. Její uměleckou dráhu poznamenala léta komunismu. V roce 1992 se svým manželem spolupracovala na vzniku neziskové organizace Likvidace lepry. Vedení společnosti se pak věnovali do roku 2011, kdy své dílo předali Arcibiskupství pražskému. O svém životě a práci hovořila ve svém pražském domě s kolegou Štěpánem Havlíčkem. Rozhovor uslyšíte v pondělí 27. května od 9.00.

Předposlední soutěžní díl Hrdiny Barvínku, tentokrát na téma talent, vás čeká v úterý 28. května. Opět budete volat do studia, odpovídat na zábavné otázky a hádat zvuky – a především sbírat body. Vyplatí se zapojit, pro Hrdiny Barvínku máme totiž připravený kurz přežití s polárníkem Pavlíčkem a spoustu dalších cen! Na vaše soutěžní telefonáty se od 16.00 těší Bětka Havlová a Romča Odstrčilová.

V osmém pokračování volného cyklu Muzika v krvi zazní nezaměnitelný hlas zpěvačky Jarmily Šulákové, která patřila k nejpopulárnějším sólistkám lidové písně v Českém rozhlase i v České televizi. Ve středu 29. května od 16.55 uslyšíte také hlas její maminky Blaženy Šulákové a dcery Zuzany Šulákové-Pavlůskové. Několik duetů připomene také její spolupráci s Josefem Lažou.

Mladý klavírista Pavel Zemen patří do generace, která se narodila až po roce 1989. Na klavír začal hrát v pěti letech a záhy dosáhl řady úspěchů na nejrůznějších soutěžích. Letos natočí své první profilové CD a vystoupí, už opakovaně, na festivalu Pražské jaro. Setkat se s ním můžete také v týdeníku klasické hudby Oktáva v pátek 31. května v 16.55.

Pouť křesťanských médií se koná v sobotu 1. června na Velehradě. Přidejte se k nám hned ráno v 8.30. Společně s P. Janem Krbcem a pracovníky křesťanských médií se vydáme spolu na Pěší putování na Velehrad. Cesta je dlouhá 4 kilometry, ale přidat se můžete kdekoli po cestě. Částečně půjdeme po trase cesty původní, zrušené v době totality. Začínáme za železniční tratí u Starého Města. Hlavní poutní mše začíná v bazilice na Velehradě v 11.00, celebruje biskup Martin David. Podrobnosti o Pouti křesťanských médií naleznete www.proglas.cz/pout2019.

V hudebním týdeníku Slyšte, lidé! se v sobotu 1. června zaměří Milan Tesař na ženský hlas jako hudební nástroj. Od 20.15 představí nahrávky několika zpěvaček z různých zemí, různých žánrů a různého věku. Uslyšíte například slovenskou písničkářku Skyvu, Pavlínu Jíšovou s doprovodem bluesové kapely, mladou německou zpěvačku Suzy Va, momentálně nejúspěšnější světovou jazzovou interpretku Cécile McLorin Salvant nebo australskou rockerku Cash Savage.

Mše svatá na úbočí nejvyšší sopky na světě, v nadmořské výšce bezmála pět tisíc metrů? Opravdu to jde. Redaktor Antonín Žolnerčík si k mikrofonu pozval jejího celebranta – P. Dariusze Sputa z Ostravy-Kunčiček. Rozhovor s ním poslouchejte v rámci cyklu Křesťan a svět v neděli 2. června od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest