katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 23. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 4. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 6. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 9. června na slavnost Seslání Ducha Svatého v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Litanií k Duchu Svatému se můžete připojit v pátek v 15.10.

Ve středu 29. května zemřel ve věku 87 let politický vězeň, spisovatel, překladatel, scénárista a skaut Jiří Stránský. Měsíc před svou smrtí poskytl radiu Proglas rozhovor. Do povědomí širší veřejnosti se Jiří Stránský dostal jako autor televizního cyklu Zdivočelá země. Ve veřejném prostoru byl často slyšet jeho jasný občanský postoj, který se odrážel i v jeho literární práci. Celoživotní odpůrce totalitních režimů a nezdolný optimista Jiří Stránský získal za svou činnost celou řadu ocenění, do poslední chvíle pracoval na skautském románu, který už nestihl dokončit. Jeho životní osud je svědectvím o nutné potřebě morálních autorit, jejichž hlas bude v dnešním společenském dění chybět. Připomeňte si jej v rozhovoru s Kateřinou Rózsovou – v pondělí 3 . června v týdeníku Vítejte, senioři! od 9.00.

Televizní seriál Hra o trůny se stal celosvětovým fenoménem. Nadšení fanoušci pojmenovávali své děti po hlavních postavách, odborníci rozebírali bitevní strategie, filozofické koncepty či teologické odkazy díla. A po konci poslední osmé řady více než milion lidí podepsal petici za její přetočení. Proč nás toto fantazijní dílo tak přitahuje? Může populární kultura proměnit kvalitu našich životů a ovlivnit i naši víru? Poslouchejte týdeník Okolo stolu ve středu 5. června od 9.00.

Prácheňské muzeum v Písku chystá na začátek června výstavu malíře a grafika Václava Špály. Jak ale vůbec taková expozice vzniká? S mikrofonem můžete nahlédnout „do zákulisí“, za muzejníky, abyste zjistili, jaká je cesta od myšlenky k realizaci jednoho z nejrozsáhlejších výstavních počinů. Čeká vás i pomyslná procházka po březích Otavy, po zaniklých mlýnech, odkud Václav Špála maloval svá slavná zářivě modrá - ultramarínová plátna. Poslouchejte pořad jihočeského studia v pondělí 3. června od 20.15.

Během června a prázdnin naladíte každý pátek od 20.15 archivní vzdělávací cyklus Politická filosofie. Co je to politika a kdy, kde a za jakých podmínek je možná? Má nebo nemá vliv na politiku moje právo volit politické představitele? A kdo je to vůbec občan? Hostem Marka Chvátala byl Štěpán Holub. V prvním díle se zaměřili na kořeny politického jednání člověka, které sahají až do dávné historie. Poslouchejte v pátek 7. června od 20.15.

V neděli 9. června od 20.15 si redaktor Petr Kazda bude povídat o životě, světě a víře s historikem a scenáristou Štěpánem Hulíkem, který pochází z Uherského Hradiště. V Praze vystudoval filmovou vědu na FF UK a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Živí se psaním filmových scénářů, spolupracoval například s režisérkou Agnieszkou Hollandovou na TV sérii Hořící keř o Janu Palachovi. Ve své knižní prvotině Kinematografie zapomnění, která v roce 2012 získala ocenění Litera pro objev roku, se zabývá nástupem normalizace na Barrandově.

Britský historik Tony Judt, který se jako univerzitní profesor specializoval na moderní evropské dějiny, shromáždil 23 esejí z let 1994–2006. V textu provádí pitvu iluze po studené válce, že velké konflikty jsou bezpečně za námi. Nad knihou Zapomenutí 20. století se zamýšlejí redaktorka Hana Svanovská a literární vědec Jiří Trávníček v neděli 9. června od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest