katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 26. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 24. června o Slavnosti Narození sv. Jana Křtitele v 18 hodin mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v úterý 25. června v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Radia Lumen, ve čtvrtek 27. června v 18.00 mši svatou za odpuštění a smíření z kostela Nejsvětější Trojice v Babicích, celebruje Mons. Jiří Mikulášek, v pátek 28. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 30. června v 9.00 mši svatou u příležitosti sobotního svátku sv. Petra a Pavla z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, celebruje Mons. Pavel Konzbul.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

S dopravním expertem Romanem Budským se v pondělí 24. června od 9.00 bude Marcela Kopecká věnovat problematice seniorů za volantem. Zmíní rizika a nástrahy, jež nás čekají v silničním provozu, zastaví se u nejčastějších zdravotních omezení, která komplikují řízení vozidla. Představí také projekt Senior bez nehod, který cílí na nejstarší účastníky dopravy.

Poslední Barvínek v tomto školním vysíláme pro děti v úterý 25. června v 16.00. Zazní pár tipů na to, jak si užít prázdniny, a hlavně bezpečně. Popovídáme si totiž se záchranářem Tomem, který nám například řekne, jak poskytnout první pomoc. Jestli vás čeká vysvědčení, možná vás bude zajímat, proč ve škole Labyrinth v Brně děti dostávají místo známek sluníčka a mráčky. Těšit se můžete také na tipy, kam se v létě můžete zajet podívat na výlet. A hlavně – představíme vám tři finalisty, kteří vyhráli kurz přežití s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem. Prázdninám a Hrdinům Barvínku zdar!

Ve středu 26. června uslyšíte od 9.00 rozhovor o výjimečném řemesle a rodinném dědictví se zvonařem, soudním znalcem z oboru kampanologie a restaurátorem zvonů Petrem Rudolfem Manouškem. Pochází ze slavné rodiny zvonařů, ale jeho dílnu na Zbraslavi se po katastrofálních povodních v roce 2002 nepodařilo obnovit. Dnes má dílnu v Holandsku a do Čech se pracovně často vrací. O výjimečném řemesle a rodinném dědictví s ním bude mluvit Marcela Kopecká.

V sobotu 29. června naladíte ve vysílání Proglasu Strážnické festivalové okénko od 10.30. Odpoledne se potom můžete těšit na přímý přenos pořadu Zpěváčci z Mezinárodního folklórního festivalu ve Strážnici. Jednou z nemnoha možností ukázat a podpořit dětské zpívání lidových písní jsou soutěže či přehlídky. V době, kdy udržení a rozvíjení dětské zpěvnosti není zařazeno ani do školních osnov se stále se objevují ochotní, pro věc zapálení a poučení pořadatelé a organizátoři souborových, školních, místních či regionálních klání, kteří v mnoha dětech dokážou – často nečekaně – vzbudit trvalý zájem o lidovou píseň. Mnohdy je právě tady včas rozpoznán či podpořen dětský pěvecký talent, právě dětská soutěž nebo přehlídka ve zpěvu lidových písní může být zárodkem budoucí kariéry profesionálního operního pěvce nebo významného lidového zpěváka svého regionu. Vybrané hlásky účastníků letošního ročníku soutěží a přehlídek nás opět přesvědčí, že v Čechách, na Moravě i ve Slezsku o zlatá hrdélka není nouze. Přímý přenos pořadu Zpěváčci nabídne Radio Proglas v sobotu 29. června od 13.00. Autorkou je Magdaléna Múčková.

Kostel je náš nejvyšší byznysový produkt“, tak vnímá neratovský poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie Antonín Nekvinda. Věnuje se rozvoji podnikatelských aktivit v Neratově. Přesněji řečeno, řeší růst sociálního podnikání, které má za cíl zvyšovat samostatnost aktivit na tomto poutním místě. Antonín k tomu využívá svých zkušeností z pojišťovnictví, kterému se věnuje dodnes. Rozhovor s ním v rámci cyklu Křesťan a svět naladíte v neděli 30. června od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář