katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 2. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 4. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. července v 8.30 mši svatou z velehradské baziliky, celebrují novokněží ČR, v neděli 7. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Litaniím ke svatým ochráncům naší vlasti se můžete připojit v pátek v 15.10.

Ve vysílání Proglasu nezachytíte o prázdninách Modlitbu za rodiny, v 18.00 každou neděli budou na programu křesťanské písně. Protože děti nemusí vstávat do školy, prázdniny si dá taky Ranní zívaček. Další změna se také týká dětí, o prázdninách nebude probíhat písemná soutěž Proglaso, ale do té telefonické se můžete zapojit každou neděli od 11. hodiny. Dále v programu nenajdete pořady Noční linka a Komentář týdne. V týdenících Vítejte, senioři!, Okolo stolu a Mezi slovy si můžete připomenout to nejzajímavější z archivu tohoto pořadu. V neděli odpoledne nebude znít acapellová hudba – od 16.00 bude na programu pořad Synkopy na kanapi. Deník Jak se vám líbí bude každý prázdninový pátek patřit archivním pořadům. V Tónech ze scény nebudou o prázdninách znít díla na pokračování, místo nich zachytíte výběr krásných melodií a árií od různých skladatelů. Poslední změna připadá na středeční odpoledne, v 16.00 zachytíte místo Soukromé detektivní kanceláře Lorňon Pozvánky na festivaly.

I letos se můžete těšit na živá studia Proglasu z akce Dny lidí dobré vůle. Ty zachytíte ve čtvrtek 4. července v 11.30, 13.30, 15.30 a 17.30. Redaktoři vám přiblíží atmosféru celé akce a připraví pro vás zajímavé rozhovory. Přímý přenos mše svaté z velehradské baziliky uslyšíte v pátek 5. července v 8.30. Celebrovat budou novokněží České republiky.

V magazínu studia Jan Neumann se Jitka Skřičková ohlédne za uplynulými událostmi v jihočeské metropoli. Opět se zaměří na oblast sociální a kulturní – například na výstavu o středisku Rané péče, které právě slaví 25 let od svého vzniku. Nabídne reportáž z dne otevřených dveří v sociálním družstvu Vlna. Na podporu při psychických problémech se soustředí organizace Fokus, jejíž činnost rovněž přiblíží. Jihočeská půlhodinka tak nastíní některé z možností pomoci dětem i dospělým s postižením v Českých Budějovicích. Poslouchejte v pondělí 1. července od 20.15.

Rafael Kubelík je celosvětově známý jako dirigent. O jeho skladatelském odkazu se ovšem příliš neví. O nahrávce tří Kubelíkových kvartetů bude Marta Kerlínová hovořit se Sedláčkovým kvartetem, které je natočilo ve světové premiéře. Premiérovou Oktávu naladíte v pátek 5. července od 16.55, reprízu zachytíte 6. července ve 2.00.

V roce stého výročí zjevení ve Fatimě (2017) připravil redaktor Marek Chvátal cyklus Dotýkání světla o soukromých zjeveních a o tom, jak se k nim církev staví. Jaká místa si zpravidla Panna Maria vybírá a v jaké době? Podle čeho církev rozlišuje, zda jde o zjevení anebo o podvod? První část si můžete připomenout v sobotu 6. července od 20.15.

Tradice vlakových poutí do Lurd sahá až do začátku minulého století. Aleš Kučera se rozhodl převzít organizaci poutě pro 400 lidí před pár lety. K poutnímu místu ve Francii má totiž velmi osobní vztah. Vydejte se s námi po stopách historie vlakových poutí do Lurd. Rozhovor bude také o osobním vztahu pana Kučery k poutnímu místu v Pyrenejích. Poslouchejte pořad Křesťan a svět v neděli 7. července od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář