katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 28. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 9. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 11. července v 16.45 mši svatou z Katolické charismatické konference v Brně (P. Vladimír Záleský), v pátek 12. července v 16.45 mši svatou z KCHK (P. Petr Karas), v sobotu 13. července v 16.45 mši svatou z KCHK (P. Vojtěch Kodet), v neděli 7. července v 11.00 závěrečnou mši svatou z KCHK (Mons. Vojtěch Cikrle).

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Časopis Rodinný život už řadu let vydává Centrum pro rodinný život v Olomouci. Pozvání k listování časopisem přijala šéfredaktorka Šárka Chlupová. V Kafemlýnku v úterý 9. července od 9.00 představí témata a rubriky, zavzpomíná na osobnosti a představí i plány, které by Rodinný život chtěl uskutečnit. V závěru pořadu vás pozveme na manželské večery a snad bude čas i na fejeton o velkých maličkostech.

Hostem Marcely Kopecké byl v listopadu Martin Franz, který se věnuje dějinám stravování. Společně s ním můžete projít historií gastronomie v dobách blahobytu a nedostatku, zaměřit se na první české kuchařky, na kulinářské umění našich předků, na zapomenuté potraviny a mýty kolem typicky českých pokrmů. Reprízu pořadu Okolo stolu uslyšíte ve středu 10. července od 9.00.

To nejlepší ze středoevropské hudební scény představuje každý rok pozvaným odborníkům z celého světa konference Czech Music Crossroads v Ostravě. Letos se koná ve dnech 15. a 16. července. Na programu budou panelové diskuse, neformální i organizovaná setkání, semináře pro muzikanty a také koncerty pečlivě vybraných kapel z Česka, Slovenska, Maďarska, Polska a letos také Rakouska. Vedle odborné veřejnosti a samotných hudebníků je festival přístupný i fanouškům dobré hudby. Více o programu prozradí publicista Jiří Moravčík, jeden z pořadatelů, v další Pozvánce na festivaly ve středu 10. července v 16 hodin.

Od čtvrtka 11. do soboty 13. července zachytíte na vlnách Proglasu reportáže a rozhovory z Katolické charismatické konference v Brně. Redaktoři Proglasu budou pátrat po tom, co lidi přitahuje ke společnému naslouchání, chválám a modlitbě. Můžete se těšit také na přenosy modlitby Anděl Páně a mší svatých z brněnského výstaviště. Ve čtvrtek 11. července zachytíte přenos mše svaté v 16.45, kterou bude celebrovat P. Vladimír Záleský. Další přenosy mší budou v pátek (celebruje P. Petr Karas), v sobotu (celebruje P. Vojtěch Kodet) vždy v 16.45. Živá studia s redaktory Filipem Breindlem, Hankou Kašpárkovou a Alžbětou Havlovou naladíte ve čtvrtek, v pátek a sobotu v 11.30, 13.05 a v 18.00. Z Katolické charismatické konference budou také redaktoři Proglasu vysílat týdeník Všimli jsme si v pátek v 9.00. V neděli 14. července v 11.00 se také můžete připojit skrze vysílání Proglasu k závěrečné mši svaté z Katolické charismatické konference. Od čtvrtka do neděle se můžete s pracovníky Proglasu potkat na stánku na brněnském výstavišti.

Podle N. T. Wrighta jsou odvěké otázky ozvěnou hlasu, který tušíme jen mlhavě, ale bytostně jej toužíme zaslechnout. Tyto otázky nás přivádějí k samotné podstatě Boha, jeho charakteru a jeho vůli. Kniha Podstata křesťanství nabízí vysvětlení hledajícím i skeptikům a přináší novou inspiraci i dlouholetým věřícím. Nad knihou se v neděli 14. července od 13.30 zamýšlí Hana Svanovská.

Hostem pořadu Křesťan a svět bude teolog a publicista Zdeněk A. Eminger. Znát ho můžete především z článků v Katolickém týdeníku nebo na serveru Christnet, vydal také několik knih, ve kterých se zabývá průniky mezi křesťanstvím a uměním, další publikace připravil k vydání. Jeho velkým koníčkem je také fotografování a silniční cyklistika. (Nejen) o průnicích mezi katolickou a protestantskou teologií bude se Zdeňkem A. Emingerem rozmlouvat redaktorka Hana Svanovská v neděli 14. července od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář