katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 31. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 30. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 1. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 4. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 4. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v pátek v 15.10.

Hostem Kafemlýnku v úterý 30. července od 9.00 bude ředitel Občanské poradny v Brně Ladislav Ptáček a téma bude jednoznačné – zadlužování. Půjčit si na dovolenou, mobil, vánoční dárky je snadné, pokud má člověk stabilní zaměstnání, ale když se situace změní, může se menší půjčka brzy změnit v obrovský problém. Zapojit se můžete i do soutěže o tři aktuální tematické knihy.

V tradičním termínu 9. – 11. srpna se i letos v kraji pod Čerchovem konají Chodské slavnosti, které vstoupí do svého 65. ročníku. Jejich tradice je však mnohem starší, souvisí s poutěmi ke kostelíku sv. Vavřince na Veselé hoře u Domažlic. Letos si v této souvislosti připomeneme zvláštní výročí: 80 let od památného kázání Bohumila Staška na zdejší národní pouti 13. srpna 1939. Ve Folklorním okénku se Zdeňkem Vejvodou nebudou ve středu 31. července v 16.55 chybět ani chodské písničky v podání souborů z Plzně, Domažlic, Postřekova, Mrákova a Klenčí.

V pořadu studia Vojtěch ve středu 31. července od 20.15 majitel vyšívací firmy z Ústí nad Orlicí Zdeněk Velebný představí více než třistaletou rodinnou tradici výroby kněžských ornátů ve Východních Čechách. Řeč je o jejich výrobě i trendech. Firma nyní expanduje do celého světa, patří ke světové špičce ve vyšívání a zabývá se i výrobou slavnostních praporů, standart, pamětních stuh, vlajek nebo heraldikou.

Filosofie mezi vědou, uměním a mýtem – to je název první části seriálu Malá filosofie člověka s významným českým filosofem, pedagogem a publicistou prof. Janem Sokolem. Archivní vzdělávací cyklus naladíte každý čtvrtek od 1. srpna, vždy od 16.00.

Kdo je to organolog a kampanolog? A co je náplní jeho práce? To jsou jen některé z otázek, které zazní v rozhovoru s Radkem Rejškem ve čtvrtek 1. srpna. Od 20.15 se můžete těšit i na zajímavé hudební ukázky nahrané třeba v litoměřické katedrále sv. Štěpána nebo v kostelích v Jablonci nad Nisou.

V polovině prázdnin naplno probíhá také sezóna pěších poutí. Na některé z nich se můžete vydat s Filipem Breindlem v pořadu Všimli jsme si v pátek 2. srpna od 9.00.

Dnes již světově proslulý mladý pěvec Adam Plachetka se před svou cestou do Ameriky zastaví v Proglasu na rozhovor. Rodák z Prahy absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Luďka Löbla a pražskou HAMU. Roku 2005 debutoval v ND v Praze, od září 2010 je stálým členem ansámblu Wiener Staatsoper a pravidelně také hostuje v Metropolitní opeře v New Yorku. Poslouchejte týdeník Oktáva v pátek 2. srpna od 16.55.

V pořadu Křesťan a svět si v neděli 4. srpna od 20.15 můžete připomenout rozhovor se zakladatelem charitativní organizace Mary´s Meals Magnusem MacFarlanem-Barrowem. Dílo pod záštitou Panny Marie si bere za cíl dopřát v rozvojových zemích alespoň jedno jídlo denně každému dítěti v místě jeho vzdělávání.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář