katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 37. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 10. září v 18.00 mši svatou z brněnského studia Proglasu za nemocné posluchače a přátele, ve čtvrtek 12. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 13. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 15. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Známá brněnská básnířka a autorka knih pro děti Zuzana Nováková (*1943) se v novém příběhu o rodině politického vězně vyrovnává s vlastní životní zkušeností. Jako dcera básníka, dramatika a překladatele Václava Renče (1911-1973) zažila v padesátých letech 20. století vyhoštění z Brna na Slovácko, kde se jejich rodiny naštěstí ujal P. Ladislav Simajchl. V próze především prostřednictvím poetického ztvárnění melancholického světa holčičky Viktorie umně využívá mnohosti perspektiv, a to i za přispění spoluautorství svého manžela Jaroslava Nováka. Právě jeho kapitoly, inspirované farářem Simajchlem, který se „černých ovcí“ společnosti ujal, oslavují hrdinství v době, kdy scházelo. Příběh "Přítel Stesk" Proglas připravil u příležitosti 30. výročí pádu komunistického režimu v Československu. Knihu pro vysílání upravila redaktorka Hana Svanovská, nastudovala herečka a moderátorka Kateřina Rýznarová za zvukové režie Zuzany Petlanové. Poslouchejte Čtení na pokračování každý všední den od 9. září vždy v 11.05 a ve 21.30.

Spolek K Srdci proměnil objekt bývalých uzavřených veřejných toalet nedaleko kulturního domu v Plzni v místo, kde se naslouchá lidským osudům, potřebám i bolestem. Setkávání jsou určena pro tým a pozvané zájemce z řad lidí bez domova. Ti si zde mohou vyprat, vysprchovat se a účastnit se společného programu a bohoslužby. Více se dozvíte v pondělí 9. září od 20.15.

11. září 2001 se změnil svět. Při pohledu na padající dvojčata Světového obchodního centra (WTC) a sesutou část Pentagonu bylo patrné, že se jedná o zásadní zlomový okamžik. Jak se proměnil svět po 11. září? A jak se změnil vztah k náboženství a víře? O tom bude mluvit religionista prof. Pavel Hošek z Evangelické teologické fakulty UK ve středu 11. září od 9.00.

V září se můžete na Proglasu těšit na premiérové Večerní zívačky. Pro všechny děti je připravena ke čtení zbrusu nová knížka o kouzelném vesmírku plném zvláštních planet a planetek. Vesmírné večerní pohádky neboli "Vesmírníčky" napsala Gabriela Kopcová. Číst vám bude Kateřina Rýznarová, Romana Odstrčilová a Adriana Růžičková – od 11. září, každý den vždy od 19.00.

V posledních letech se stalo včelaření běžnou součástí center velkých městských aglomerací. I uprostřed našeho hlavního města najdete několik úlů. Za zdmi barokního domu na Novém Světě na Hradčanech stojí několik z nich. Proč mají pražské včely jeden z nejkvalitnějších medů u nás? Jaké jsou výhody a nevýhody včelaření ve městech? O včelách a včelaření si bude redaktorka Marcela Kopecká povídat se zakladatelkami sdružení Hradčanské včely Gábinou Kontra a Janou Titelbachovou.

Rozhovory s organizátory a hosty charismatické konference New Dawn neboli Nové svítání zazní v rámci pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 12. září od 9.00. V prostředí františkánského kláštera v Hájku u Prahy se během pěti dnů od 21. do 25. srpna 2019 sešlo kolem 400 lidí, aby se společně modlili, vyslechli přednášky a zároveň si odpočinuli. V týdeníku nabídne redaktorka Jitka Skřičková ohlédnutí jak za programem, tak i smyslem celého setkání, které přilákalo jednotlivce i rodiny z České republiky i Slovenska.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář