katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 24. září v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Rádia Lumen, ve čtvrtek 26. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. září mimořádně v 17.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně u příležitosti 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně, celebruje Mons. Vojtěch Cikrle, o slavnosti sv. Václava v sobotu 28. září v 11.00 mši svatou z kostela sv. Václava v Ochozi u Brna, celebruje P. Zdeněk Drštka, v neděli 29. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

V Barvínku se nyní každé poslední úterý v měsíci budete moci zapojit do jukeboxu. Můžete si tak přát písničku a poslat ji tomu, na koho zrovna myslíte. Zavolejte do vysílání, splňte zábavný úkol nebo odpovězte na otázku a písnička je vaše! Poprvé v úterý 24. září od 16.00. Těší se na vás Alžběta Havlová a Anežka Wiewiorková.

Týdeník Okolo stolu bude ve středu 25. září od 9.00 věnován akci Noc vědců. Se svými hosty se na vás těší Kateřina Rózsová. Na návštěvníky této akce čeká mix workshopů, science-show, přednášek, filmových projekcí, diskuzí, experimentů nebo setkání s vědci. V duchu letošního tématu Šetrně k planetě zapojené instituce od 17. do 22. (někde až do 24.) hodiny návštěvníky seznámí například s fungováním chytrých měst, elektromobilitou, alternativními palivy, s udržitelným nakládáním se zemědělskou půdou, s recyklací odpadu a jeho využití k výrobě energií, s technologiemi na úpravu vody nebo na zpracování potravin.

Ve čtvrtek 26. září od 9.00 bude o svém bohatém životě vyprávět, letos sedmdesátiletá, sestra Miriam Baumruková z kongregace Školských sester de Notre Dame, která rovněž řadu let zastávala funkci matky představené na generalátě kongregace v Hradci Králové. Historickými poznámkami doplní vyprávění historik a teolog Michal Sklenář z Ústavu pro studium totalitních režimů.

V pátek 27. září na Proglasu naladíte mimořádný přenos mše svaté k 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně. V katedrále sv. Petra a Pavla ji bude od 17.30 sloužit brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle. Z tohoto důvodu naladíte týdeník Oktáva mimořádně již v 16.25. Pavel Smolek se bude věnovat klavíristovi Miroslavovi Sekerovi.

Na státní svátek v sobotu 28. září pro vás Proglas připravil tematický program. V 9.00 uslyšíte Barvínek věnovaný svatému Václavovi. Těšit se můžete na rozhovor se jmenovcem, otcem Václavem Sloukem o tom, co ho spojuje se svatým Václavem. Politik Marek Výborný se zamyslí nad tím, zda se dnešní vládci země inspirují svatým Václavem. Kateřina Kovaříková připravila na 10.30 speciální Voničku pro milovníky dechovky, ve které se představí zpěváci s křestním jménem Václav. V 11.00 začíná přenos mše svaté z kostela sv. Václava v Ochozi u Brna, celebruje P. Zdeněk Drštka. Sváteční Hudební siesta bude od 12.05 zaměřena na skladby českých autorů, které spojuje světec svatý Václav. Těšit se můžete na skladby od Adama Václava Michny z Otradovic, Josefa Kličky a Petra Ebena a Josefa Suka. Ve 14.00 naladíte sváteční pohádku Divotvorný meč z pera Boženy Němcové. Jako příspěvek k významnému dni naladíte v sobotu od 20.15 premiérový pořad s názvem Svatý Václav v dějinách naší země. Jeho odkaz je nejen připomínám, ale také stále aktualizován. Mnohdy byl však také zneužit. Jak se dějiny naší země protínaly se svatým Václavem, si přiblíží pořad s historikem Jaroslavem Šebkem. Řeč bude zejména od roce 1929, ale také o dalších důležitých událostech 20. a 21. století.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář