katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Programové tipy Radia Proglas na 40. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 3. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v pátek v 15.10.

Kým nebo čím je pro nás dnes svatý Václav? Nad svým vztahem k tomuto světci a národnímu patronovi se zamyslete spolu s Hankou Svanovskou v Noční lince v pondělí 30. září od 22.30.

V říjnovém magazínu Barvínku budou Anežka a Bětka mluvit se zakladatelkou nakladatelství Meandr Ivanou Pecháčkovou. Ta nám vysvětlí, kdo nebo co je to nakladatel, a také představí edici Manamana, ve které se vydávají malé knížky s biblickými příběhy a krásnými kresbami. A právě o ně budete moci soutěžit! Těšit se můžete také na další příběhy páťačky Barbory a povídku o tom, jestli má maminka všechny děti ráda stejně. Nenechejte si ujít v úterý 1. října od 16.00.

S dopravním expertem Romanem Budským se vydáme na naše silnice. Řekneme si, jak se chovat v kolonách, bude nás zajímat, jak zvládat zúžené pruhy nebo únavu za volantem. Jaká úskalí nás za volantem čekají? A jak se pozná dobrý řidič? Jací jsou Češi za volantem? I to jsou otázky, které zazní od 9.00 v pořadu Okolo stolu s datem 2. října. Ptát se můžete i vy.

V jihomoravských Ždánicích byly zrekonstruovány varhany v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. O historii nástroje i opravě samotné bude hovořit ve středu 2. října od 20.15 v pořadu brněnského studia varhaník Jan Šprta.

Lépe pochopit a poznat problematiku žen samoživitelek a matek v tísni se rozhodlo společenství křesťanských podnikatelů Kompas. Po několika měsících práce, rozhovorů a návštěvách sociálních služeb začíná mediální kampaň, která má poukázat na celou problematiku i možnosti pomoci. Aktuální pořad Mezi slovy otevírá téma ve čtvrtek 3. října od 9 hodin a v sobotu 5. října naváže mezi 13.00 a 17.00 v prostorách Radia Proglas v Brně benefiční odpoledne, které podpoří organizaci Na počátku.

Před nastávající synodou o církvi v Amazonii upozorníme v pořadu Všimli jsme si několika rozhovory na tento latinskoamerický region a s pozvanými hosty se zaměříme na ekologický, sociální i pastorační rozměr této události a na její celosvětový přesah. Poslouchejte v pátek 4. října od 9.00.

Bacha na Mozarta! je první a jediný abonentní cyklus staré hudby na Moravě, který ve své dramaturgii přináší velké kantátové, oratorní, operní i symfonické tituly z období renesance, baroka a klasicismu ve stylové interpretaci a na dobové nástroje. Cílem projektu je přiblížit publiku vedle velkých světových děl také objevné dramaturgické tituly v četně mnoha českých premiér. Interpretem je Czech Ensemble Baroque se svými sólisty. Více se dozvíte v Oktávě v pátek 4. října od 16.55.

Kolik dnes váží prosté obrazy a slova, která nechtějí být další solí do ran? Co dnes v poezii znamená „nešokovaná růže“? Marta Veselá Jirousová o sobě a také o světě kolem sebe svědčí skrze „duchovní botaniku“. V neděli 6. října se ve 13.30 budou nad její novou sbírkou s titulem Zahrada zamýšlet redaktorka Hana Svanovská a literární vědec Jiří Trávníček.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest