katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 44. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 28. října na státní svátek mimořádně v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, v úterý 29. října v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 31. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 2. listopadu na Památku zesnulých mimořádně od 8.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, celebruje P. Karel Cikrle, v neděli 3. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela svaté Maří Magdalény v Dětmarovicích. Celebruje P. Marcel Puvák.

V týdnu zazní také modlitba růžence – ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Litanií ke všem svatým se můžete připojit v pátek v 15.10.

V pondělí 28. října slavíme Den české státnosti. Proglas u této příležitosti připravil speciální program. Od 9.00 se můžete setkat s vojenským historikem Eduardem Stehlíkem. Marcela Kopecká s ním bude hovořit o 28. říjnu, dnu vzniku samostatného Československa. Jak si dnes připomínat vznik státu, který už neexistuje? Byla to revoluce, převrat nebo pokojné předání moci? Jak se slavil 28. říjen v průběhu uplynulých sta let? Řeč bude i o vlastenectví v 21. století. Od 11.00 a ve 21.30 si můžete poslechnout povídku „Píseň milostná“ českého spisovatele Karla Schulze z knihy Peníz z noclehárny v nastudování Jana Novotného. Pohádku Boženy Němcové Železný Jan naladíte ve sváteční odpoledne od 14.00. V 16.00 najdete v programu rozhovor s pražským rodákem Eduardem Markem, který v době první republiky vstoupil do skautu. Někdejší vězeň dvou totalitních režimů zavzpomíná na předválečný život skautů, ale také na pomoc Židům za 2. světové války. Od 20.15 zazní pořad Moje 20. století. Paní Hana Pardubová v něm popisuje pohnuté okamžiky 2. světové války a vrátí se do roku 1947, kdy mohla odcestovat na prázdniny do Dánska.

Kafemlýnek v úterý 29. října od 9.00 znovu otevře téma Dušičky vs. Haloween, dá vám tipy, jak s dětmi mluvit o svatých nebo co si o nich přečíst. Pozvání přijala Eva Muroňová z časopisu Duha. Uslyšíte o vstupech do škol s tímto tématem, které připravilo Katechetické centrum brněnského biskupství. Řeč bude i o knize Svatí manželé Jany Krausové. Nebude chybět ani soutěž.

Pořad Okolo stolu ve středu 30. října od 9.00 představí spolek Jeřábi, který nabízí divadelní představení s křesťanskou tématikou. Hosty budou dramaturgyně Alžběta Petrová a herec Kajetán Písařovic. Řeč bude nejen o představení Miláček/Píseň Písní, vycházející z textů Karola Wojtyly, ale také o fungování organizace, vizích a novém projektu. Moderuje Pavel Smolek.

Další podzimní vydání pořadu Hrajte, kapely! uslyšíte v předvečer slavnosti Všech svatých, ve čtvrtek 31. října. V repertoárech dechových orchestrů proto budeme hledat písně o svatých. Napříč žánry to budou skladby o svatých Martinovi, Petrovi, Josefovi, Matějovi a dalších. Nalaďte si Proglas v 16.55.

V dušičkovém čase se Oktáva ohlédne za dílem Adama Václava Michny z Otradovic. Pořad nazvaný „Pobožně umírajících Vale a Salve aneb pohřební kompozice za zemřelé křesťany z pera A. V. Michny, rytíře z Otradovic“ pro Radio Proglas připravil muzikolog PhDr. Radek Menoušek. V pátek 1. listopadu od 16.55 se na posluchače těší se na redaktorka Klára Beránková.

Známý salesiánský autor Ladislav Heryán ve své nové knize Sami na této zemi? – O boží přítomnosti mezi námi vede každého k tomu, aby si uvědomil, jak intenzivně nás Boží přítomnost obklopuje. Není místa, kde bychom se s Bohem nemohli setkat, ať je to nemocniční pokoj, nebo rockový koncert. Titul představí v neděli 3. listopadu od 13.30 v Knihovničce Hana Svanovská.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest