katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 48. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 26. listopadu v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku, prostřednictvím radia Lumen, ve čtvrtek 28. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 29. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 1.prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích, celebrovat bude apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Poslední beseda z podzimního cyklu Bez obav? se bude konat v pondělí 25. listopadu od 19.00 v olomouckém penzionu Tőde. V předchozích třech setkáních jsme si přiblížili sociální problém matek samoživitelek. V závěrečné části cyklu se zaměříme na cesty k pomoci těmto matkám. Přijít můžete i vy a zapojit se tak do diskuze o tom, jak se i my sami můžeme konkrétně zaangažovat do spolupráce v této problematice. Záznam debaty uslyšíte v sobotu 30. listopadu od 9.30.

V rámci pořadu plzeňského studia vás v pondělí 25. listopadu pozve redaktorka Ráchel Veselá na poutní místo Skoky u Žlutic v Karlovarském kraji. Z vesničky o 26 domech byli po válce vyhnáni obyvatelé německé národnosti a nakonec byla i jediná přístupová cesta zatopená přehradou na řece Střele. Příroda zde pomalu přebírala vládu a velký barokní kostel postupně téměř zničili vandalové. Na začátku 90. let už to vypadalo, že místu hrozí definitivní zánik. Stalo se však něco nečekaného a místní věří, že je to další zázrak, který zde Panna Maria vykonala. Poslouchejte od 20.15.

V úterý 26. listopadu můžete po rozhlasových vlnách navštívit starobylou honitbu a statek královéhradeckého biskupství ve Vortové poblíž Hlinska. Dozvíme se zajímavosti nejen z historie honitby, ale i ze současnosti. Honitba se nacházela na velkostatku, který byl zakoupen již při samotném založení biskupství. Královéhradečtí biskupové využívali jeho výnosů pro financování provozu biskupství i k lovu. Podíváme se i na současný provoz tohoto statku poté, co byl v restituci navrácen biskupství. Pořad královéhradeckého studia Proglas uvede ve 20.15.

Poslední listopadové vydání pořadu Hrajte, kapely! vám nabídne pozvání do Skalice. Hrát vám bude malá dechová hudba Rubín, která působí na pomezí Moravy a Slovenska. Červené víno, podle kterého nese kapela název, vám skrze rozhlasové vlny nabídnout nemůžeme, ale těšte se na zajímavé skladby a nové melodie. Poslouchejte ve čtvrtek 28. listopadu od 16.55.

V novém církevním roce nabídne Proglas sérii rozhovorů nad biblickým textem knihy Ozeáš. Zazní ve sváteční časy, tedy v adventu, o Vánocích a pak v postní době a o Velikonocích. Naším hostem je posluchačům Proglasu již asi dobře známý premonstrát Gorazd Krušina. Cílem seriálu je přiblížit prorokův text srozumitelnou formou, aby vás toto Boží slovo chytilo za srdce. Protože k tomu jsou proroci určeni. Ale bariéra několika tisíc let může ostrost těchto slov otupit. V adventu se seriál zaměří na první tři kapitoly Ozeáše. K pohoršení je v nich víc než dost. Prorok je poslán, aby si vzal nevěstku a ze smilstva měl děti. A navíc jim pak musí dát "ohavná" jména. Znamení prorokovo je však mnohem silnější než zdánlivý hřích, který vidíme na první přečtení. Nový cyklus pro vás připravil redaktor Marek Chvátal. Naladíte každou sobotu od 30. listopadu vždy od 20.15, v repríze potom následující neděli od 16.55.

Koncert vážné a duchovní hudby bude mít v neděli 1. prosince na programu oratorium Georga Friedricha Händela Athalia. V závěru ho doplní hobojové sonáty téhož autora. Poslouchejte od 21.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest