katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 50. týden 2019
Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 9. prosince na slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 10. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné přátele posluchače Proglasu, ve čtvrtek 12. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 13. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 14. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 15. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Letos si připomínáme 30 let od pádu komunismu v tehdejším Československu. Mezi jeho oběti odsouzené na mnoho let vězení byli i spisovatelé. Hana Pražáková v knize Nadějí tu žijem zachytila dobovou atmosféru, události kolem procesu a také osudy svého otce spisovatele Františka Křeliny a jeho rodiny. Poslouchejte každý všední den od 9. prosince vždy v 11.05 a ve 21.30.

V neděli 8. prosince vstupuje Radio Proglas do 25. roku vysílání. Jak vnímáte naše vysílání v proměnách času? Posunuje se podle vás někam? Reaguje dostatečně na "znamení doby"? V čem se v tuto chvíli liší od ostatních médií? A co vám ve vysílání naopak chybí? Na vaše názory, otázky, ale hlavně připomínky se v pondělí 9. prosince od 22.30 v Noční lince těší redaktorka Hana Svanovská.

Proč písničkář Pokáč nerad vzpomíná na návštěvy Mikuláše, čerta a anděla? A co by jim zahrál teď, kdyby po něm chtěli písničku? Rozhovor s populárním muzikantem o tom, jak začal s hudbou, pro koho hraje nejraději a co chce svými písněmi posluchačům předat, si nenechte ujít v Barvínku v úterý 10. prosince od 16.00.

Před 35 lety obdržel Nobelovu cenu za literaturu básník Jaroslav Seifert. Tehdejší Rudé právo se této mimořádné události věnovalo velmi krátce. Po podpisu Charty 77 se Jaroslav Seifert stal režimu nepohodlným. Toto výročí Proglas připomene ve čtvrtek 12. prosince od 9.00 s básníkem, prozaikem a držitelem Ceny Jaroslava Seiferta Jáchymem Topolem a literárním historikem Petrem Šámalem.

Kde čerpal odvahu ke své nelegální činnosti za minulého režimu a zda odvahu k něčemu potřebujeme dnes – i o tom hovoří mediální odborník, spisovatel a skaut Jiří Zajíc v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 12. prosince. Příběh jeho osobního setkání s Bohem, zamyšlení nad výchovou dětí v dnešním světě i přiznání, co by dnes udělal jinak, kdyby mu znovu bylo 20 let – to vše v rozhovoru s redaktorem Ondřejem Havlíčkem od 16.00.

Oktáva bude v pátky 13. a 20. prosince (vždy od 16.55) patřit životu a dílu českého barokního skladatele, kontrabasisty a zástupce kapelníka na drážďanském dvoře Jana Dismase Zelenky, od jehož narození uplynulo letos 16. října 340 let. Tento autor se v současnosti po právu řadí mezi nejoriginálnější tvůrce barokního období a dokonce se mu a právem přezdívá „český Bach“. Pořady nazvané „Jan Dismas Zelenka: Hvězda na českém barokním nebi“ a „Jan Dismas Zelenka: Český hudebník na drážďanském dvoře“ pro Radio Proglas připravil muzikolog a barokista Radek Menoušek. Jak z názvů vyplývá, první díl se zaměří na Zelenkova raná léta v Čechách a na období jeho studijního pobytu ve Vídni. Druhý se bude věnovat jeho působení na drážďanském královském dvoře. Povídání doplní mnoho ukázek z díla skladatele, které bylo na dlouho zapomenuto, ale díky kurfiřtce a královně Marii Josefě, která po smrti skladatele veškerý jeho notový materiál koupila, se dochovalo. Dnes je z velké části uloženo ve Státní a univerzitní knihovně v Drážďanech. Oktávy se zaměří především na oblast duchovní hudby.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest