katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 1. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý na silvestra 31. prosince v 16.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích (P. Antonín Forbelský), na Nový rok 1. ledna v 9.00 mši svatou na Slavnost Matky Boží Panny Marie z kostela sv. Augustina (P. Josef Novotný), ve čtvrtek 2. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 3. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) v 18.00, v úterý (radostný), ve čtvrtek (radostný), ve středu (radostný), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě litanií se můžete připojit v pátek v 15.10.

Jaké události přinesl rok 2019? V hodinovém přehledu Svět 2019 se Filip Breindl bude věnovat především těm z křesťanského světa, které zaujaly zpravodajskou redakci Proglasu. Poslouchejte v úterý 31. prosince od 9.00.

Kluci a holky, za chvíli je tady Nový rok! S Barvínkem se ale ještě na okamžik můžete zastavit u toho starého, s devatenáctkou na konci. Bětka, Romča, Áňa a Kristy společně hledaly hrdiny, potkaly se s knězem parkouristou, podívaly se do cirkusu, do Finska či do Afriky. To nejlepší z Barvínku roku 2019 uslyšíte na Silvestra v úterý 31. prosince od 20.00.

Vánoční pozdrav apoštolského nuncia v České republice Charlese Daniela Balva si můžete na Proglasu poslechnout v Myšlence na den v 5.57, 11.57 a 17.55 ve středu 1. ledna 2020.

Poselství papeže Františka ke Světovému dni míru 2020 naladíte 1. ledna od 10.30.

V týdeníku Slyšte, lidé! hudební redaktor Proglasu Milan Tesař představí nejlepší tuzemská hudební alba z roku 2019 podle svého vlastního výběru. Těšit se můžete například na pianistku a zpěvačku Beatu Hlavenkovou, na mezinárodní projekt King’n’Doom, na Vladimíra Mišíka, skupinu Korjen, jazzové Vertigo nebo kapelu Nina Rosa. Poslouchejte na silvestra (31. 12.) od 17.30.

Na Nový rok (1. 1.) od 14.00 můžete nakouknout už podruhé do Kouzelné zahrádky, kterou má na chalupě autorka Jindra Svitáková. Dozvíte se, kdo je „Kazišotek“ a také co způsobilo největší sucho. Naštěstí má tahle zahrádka svého skřítka Kotlíka, který se o ni stará, a tak se určitě najde pomoc proti Kazišotkovi i proti suchopáru.

Bez obrázků Panny Marie, podmaleb na skle, malovaných hrníčků nebo sošek ve výklenku, si lze sotva představit jakoukoli venkovskou chalupu. Panenky Marie stávaly v kapličkách uprostřed polí - a někde se tam znovu vracejí. Řada písní se týká poutních míst, jež jsou s Marií spojeny, zvláště na Moravě… 1. leden je Slavností Matky Boží Panny Marie, kdy se oslavuje její mateřství. O tom, že mariánský kult měl v lidovém prostředí opravdu silnou tradici, budou vyprávět písně ve Folklorním okénku na Nový rok (1.1.) v 16.55.

Pořad Mezi slovy vysílá Proglas pravidelně ve čtvrtek dopoledne. Výběr ze zajímavých témat, která jste mohli slyšet v uplynulém roce, pro vás chystáme na první lednový týden 2020 ve čtvrtek 2. ledna od 9.00.

Nový seriál Cestou vzhůru si dává za cíl čerpat z duchovních impulzů křesťanského Západu. První série se zaměří na komunitu Taizé – na její začátky se zakladatelem Rogerem Schutzem, současný život v komunitě, hudbu, ekumenický rozměr Taizé a na světová setkání i charitativní projekty, jimiž se bratři zabývají. První díl naladíte v sobotu 4. ledna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest