katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 2. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 6. ledna na slavnost Zjevení Páně od 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v úterý v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače přátelé Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 7. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 10. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 12. ledna na svátek Křtu Páně v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

První vydání pořadu Vítejte, senioři! v roce 2020 nabídne ohlédnutí za pořady, jež nesou loňské vročení. S kým redaktoři v roce 2019 natáčeli? Kam s mikrofonem vyrazili? Co je oslovilo? Malou statistikou tohoto magazínu Vás provedou redaktoři Marcela Kopecká a Pavel Smolek v pondělí 6. ledna od 9.00.

V pondělí 6. ledna naladíte od 18.00 mši svatou na slavnost Zjevení Páně a od 19.15 přímý přenos Tříkrálového benefičního koncertu z kostela sv. Augustina v Brně. Účinkují: Českolipský dětský sbor (řídí Petr Novák), Schola brněnské mládeže (řídí Štěpán Policer), Pěvecký sbor Cantate Brno (řídí Patrik Buchta) a Cyrilometodějský komorní orchestr (řídí Kateřina Prudilová).

Každoročně o první adventní neděli začíná Eduard Severa se stavbou betléma. O slavnosti Božího narození však jeho práce u konce není. Betlémskou scenérii brzy doplní tříkrálový výjev. Začátkem února můžete u pana Severy vidět jesličky hromniční, později i pašijové. Pořad brněnského studia se pokusí zprostředkovat postupnou stavbu betléma. Poslouchejte v úterý 7. ledna od 20.15.

V týdeníku Mezi slovy ve čtvrtek 9. ledna od 9.00 představí Kateřina Rózsová průběh letošní Tříkrálové sbírky. Řeč bude také o dalších projektech, kterými Charita České republiky žije. Pozvání do studia pozval její ředitel Lukáš Curylo a koordinátorka sbírky Gabriela Víšová.

Jaký byl rok 2019 pro mladého aktivistu Mikuláše Mináře? Chvilek demokracii věnoval hodně, ale kdy měl naposledy chvíli pro sebe? A co dělá tehdy, kdy už neví, kam dál? Osobní rozhovor o krásných i těžkých chvílích uplynulého roku s člověkem, který dokázal rozhýbat občanskou společnost, uvádí Proglas v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 9. ledna v 16.00.

Hvězdná rána – to je název nového pořadu, který můžete prostřednictvím telefonátů spoluvytvářet i vy! Středeční odpoledne bude na Proglasu opět patřit kontaktnímu pořadu, který tentokrát na principu tzv. gamebooku vytvořil Dušan Baur. Četba na nepředvídatelné pokračování. Z mimozemského originálu velmi volně přeložil Dušan Baur. Uvěřit tomu nemůže a uvádí: Radek Habáň. Každou středu od 8. ledna v 16.00.
Zůstal jsem na této planetě. Pamatuji si jen to, co jsem prožil od té chvíle. To se snad zlepší. Zatím trochu bloudím, jsem poněkud vyjevený ze zvyků vás, pozemšťanů. Budu potřebovat pomoc, anebo možná vy. Zde je má vizitka: Telefon: 543 217 242, každou středu od 16 hodin. Váš David.

Čím žije na prahu 20. let 21. století farář v jihočeských Strakonicích Roman Dvořák? Co ho naplňuje a obohacuje? Někdejší vedoucí Diecézního centra mládeže za českobudějovickou diecézi připomene, že církev má v rukou řadu nástrojů, jak lidi spojovat a projevit sounáležitost v dnešní stále více rozdrobené společnosti. Jakými způsoby s těmito prostředky pracuje, prozradí v rozhovoru s Jitkou Skřičkovou v pořadu Křesťan a svět v neděli 12. ledna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest