katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 3. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 14. ledna v 18.00 mši svatou za posluchače přátelé Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 16. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 17. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 18. ledna v 7.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně u příležitosti začínajícího Týdne modliteb za jednotu křesťanů, v neděli 19. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Radovan Voříšek dlouhodobě pracuje se sdružením „Persefona“, které pomáhá obětem domácího násilí nebo znásilnění. Mimo jiné řeší i případy, kdy jsou obětí domácího násilí senioři. Jaká pomoc je v takové situaci možná, se bude ptát Irena Kintrová už ve čtvrtém pořadu o „násilí v rodinách“ v Kafemlýnku. Prostor dostanou i posluchači – pro své dotazy i odpovědi na anketní otázku: „Jaký máte vztah k svým rodičům a prarodičům?“ – během živého vysílání můžete psát na zive@proglas.cz, nebo SMS na číslo 775 132 132. Kafemlýnek naladíte v úterý 14. ledna od 9.00.

S novinářkou a spisovatelkou Juditou Matyášovou se můžete setkat v dalším vydání pořadu Okolo stolu. S Marcelou Kopeckou bude mluvit nejenom o tom, proč léta pátrá po osudech Čechů, kteří z naší země odcházeli v průběhu 20. století, ale i o projektu Dopis vnoučeti, nebo o knize Přátelství navzdory Hitlerovi. Uslyšíte ve středu 15. ledna od 9.00.

Období od Tří králů až do předvelikonočního půstu je časem plesů a bálů. Polky a valčíky znějí na tancovačkách běžně, ale na každý pořádný bál patří také regionální lidové tance. Folklorní okénko bude ve středu 15. ledna patřit tanečním písničkám. Poslechnout, zazpívat nebo si i zatancovat můžete pěkný třasák, kyjovskou skočnou, podlužáckou vrtěnou i hošije, bílovskou a dolněmčanskou sedlckou, horňáckou sedláckou i starosvětskou. K poslechu zve v 16.55 Magdalena Múčková.

Hosty pořadu Mezi slovy budou ve čtvrtek 16. ledna od 9.00 farářka Církve československé husitské Sandra Silná, místopředseda Ekumenické rady církví Petr Raus a P. Petr Šikula, farář v Kloboukách u Brna. Pořad Proglas uvádí u příležitosti „Týdne modliteb za jednotu křesťanů“, z tohoto důvodu v programu v sobotu 18. ledna od 7.00 najdete také mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Jsou manželé Klusovi reklamou na šťastné manželství? A jak překonali v partnerském vztahu nevěru jednoho z nich? Intimní rozhovor s písničkářem Tomášem a jeho manželkou Tamarou, která je v poslední době čím dál více známá díky Instagramu a dalším aktivitám, uslyšíte v týdeníku Na dřeň ve čtvrtek 16. ledna od 16.00 nebo jako podcast na Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier.

V některých zemích západní Afriky, například v Mali, Burkině Faso, Nigeru či Nigérii, v poslední době přibylo násilí ze strany radikálních islamistů, jehož obětí se stávají také tamní křesťané. Situaci a možnosti pomoci přiblíží pořad Všimli jsme si v pátek 17. ledna po 9.00.

Benediktu XV. se vyčítá, že chtěl stůj co stůj zachovat monarchii, že nepřál vzniku moderních svobodných států po roce 1918. Pius XII. bývá některými vnímán jako „Hitlerův papež“, Pavlovi VI. se předhazuje encyklika Humanae vitae jakožto symbol „zpátečnictví církve“. Běžně přijímané stereotypy a mýty o papežích podrobí kritice docent Marek Šmíd v závěrečné části seriálu Vatikán ve světových válkách a ideologiích 20. století. V premiéře uslyšíte v pátek 17. ledna ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest