katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 5. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 28. ledna v 18.00 mši svatou za pracovníky a spolupracovníky Proglasu ze studia Proglasu, celebruje P. Josef Prokeš, ve čtvrtek 30. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 31. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 2. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Brány základních uměleckých škol v Praze se otevírají nejstarší generaci v rámci Akademie pro seniory. Nikdy totiž není pozdě na splnění svého snu a navázaní nových přátelství. Vypravte se s námi do ZUŠ ve Štefánikově ulici v Praze, která seniorům nabízí výuku několika hudebních nástrojů, sborový zpěv či kurzy malby, grafiky nebo keramiky – a to v pondělí 27. ledna od 9.00 v pořadu Vítejte, senioři!

Ve věku nedožitých 90 let zemřel v sobotu 18. ledna P. Stanislav Lekavý, vězeň komunismu a dlouholetý správce poutního místa Panny Marie Pomocné (Maria Hilf) u Zlatých Hor. V pondělí 27. ledna ve 20.15 uvede Proglas mimořádnou reprízu pořadu, který v roce 2009 natočil redaktor Antonín Žolnerčík.

Noční cukrárna – 90 minut pro nespavce, převážně nevážně. Dvojice moderátorů jen tak mezi řečí servíruje písničky, které ve vysílání běžně nezachytíte. Celkovou příjemnou náladu dotváří zajímavosti a kuriozity z domova i ze světa, soutěže o hodnotné ceny a kulturní pozvánky. Ve středu 29. ledna od 22.30 se na vás těší Anežka Jakubcová a spolu s ní poprvé náš externí redaktor P. Jan Krbec.

V polovině ledna by oslavil 85. narozeniny houslista, pedagog, komorní hráč a někdejší primáš Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů Bohumil Smejkal. Jeho „husličky z javora“ se rozezní a tím i vzpomeneme na tuto jedinečnou hudební osobnost ve Folklorním okénku ve středu 29. ledna v 16.55.

Britská zpěvačka Lucy Grimble v létě roku 2019 navštívila také Českou republiku a vystoupila na festivalu UNITED. „Psaní písní je pro mě způsob, jak vyjádřit emoce a myšlenky. Také je to způsob, jak upřímně mluvit s Bohem,“ řekla v rozhovoru hudebnice, jejíž nové CD představí pořad Jak se vám líbí ve čtvrtek 30. ledna od 19.15. Těší se na vás redaktorka Mariana Ambrožová.

K několika událostem, které rámovaly konec ledna a závěr prvního pololetí školního roku, se vrátí Filip Breindl v pátek 31. ledna od 9.00 v pořadu Všimli jsme si. Zazní například bilancování rakouského kardinála s českým rodištěm Christopha Schönborna, který v lednu oslavil 75. narozeniny. Řeč bude i o stejném výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi a odchodu Velké Británie z Evropské unie k termínu 31. ledna.

Navenek se možná zdá být nejcharakterističtějším rysem komunity v Taizé jejich hudební stránka modliteb a liturgie. K rozboru písní, které vznikaly již podle parametrů vyznačených 2. vatikánským koncilem, si redaktor Daniel Blažke do dalšího dílu cyklu Dotýkání světla pozval organologa brněnské diecéze Ondřeje Múčku. K poslechu se můžete připojit v sobotu 1. února od 20.15.

Dílo Mariino neboli Hnutí Fokoláre usiluje o jednotu v rodinách i ve světě. Základy své spirituality tak položilo na slovech z Ježíšovy velekněžské modlitby: „Aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě.“ Co je tedy tím krbem (italsky focolare), u nějž se shromažďují, ohřívají a nabírají sílu? O tom, jak v běhu dní žijí odkaz zakladatelky hnutí Chairy Lubichové, promluví manželé Martina a Karel Fürstovi a kněz Jaroslav Karas v pořadu Křesťan a svět v neděli 2. února ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest