katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 6. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 4. února v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače přátele Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 6. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 7. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 9. února v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v pátek v 15.10.

Helena Voldánová je genealožka, která se léta věnuje rodopisnému bádání. O potřebě znát rodinné kořeny, o práci s archivy, o nečekaných objevech a starých příbězích s ní bude mluvit redaktorka Marcela Kopecká v pondělí 3. února od 9.00 v dalším vydání pořadu Vítejte, senioři!

O aktuálním programu Moravské galerie a jejích výhledech bude redaktorka Hana Svanovská hovořit s ředitelem instituce Janem Pressem v pořadu brněnského studia v pondělí 3. února ve 20.15.

Už podvacáté vyhlásila hudební redakce Proglasu anketu Album roku. Celkem 143 osobností z hudebního světa volilo nejlepší českou nebo slovenskou nahrávku roku 2019. Nejvíce bodů nasbírali – zatím bez pořadí – Pavel Čadek, Beata Hlavenková, Lanugo, Longital, Katarína Máliková, Vladimír Mišík, Jiří Smrž, Bára Zmeková, Zvíře jménem podzim a Živé kvety. Kdo z nich se stane vítězem ankety, se dozvíte v pořadu Slyšte, lidé! v úterý 4. února v 16.55.

Na 4. února připadá 200. výročí narození nejvýznamnější české spisovatelky 19. století Boženy Němcové. V neděli 2. února od 14.00 si můžete poslechnout její pohádku Neviditelný princ. V Myšlence na den v pondělí 3. a v úterý 4. února zazní úryvky z korespondence Boženy Němcové. Poslouchejte vždy od 5.27, 11.57 a 17.55. V pořadu Okolo stolu ve středu 5. února od 9.00 se s hosty ve studiu bude redaktorka Marcela Kopecká bavit nejen o roli Boženy Němcové v české literární historii, ale také o jejím nelehkém životě. S učiteli českého jazyka probere vnímání této autorky dnešními dětmi a představí také Společnost Boženy Němcové, která byla založena v roce 1932. Boženě Němcové se ve středu 5. února od 16.55 bude věnovat i Folklórní okénko. Svůj vypravěčský talent rozvíjela sběrem a úpravami lidových pohádek a pověstí. Zvlášť cenným pramenem se jí stala lidová tradice na Chodsku, kterou poznala během svého pobytu v Domažlicích v letech 1845–1847. Trvalou dokumentární hodnotu mají její národopisné črty s fejetonistickým nádechem a tyto své zájmy promítala Němcová i do beletristického díla. Ve Folklorním okénku představí Zdeněk Vejvoda vzácné postřehy Boženy Němcové z jejich Obrazů z okolí domažlického.

Spíše než Na dřeň se tentokrát vydá Anežka Wiewiorková na vrchol – povídat si totiž bude s cestovatelem, spisovatelem a hlavně milovníkem hor Miloslavem Nevrlým. Autor Karpatských her letos oslaví 87. narozeniny. Dozvíte se, jak hory ovlivnily jeho život, o jeho dobrodružných výpravách horami Evropy a také o tom, jestli lze v přírodě nalézt Boha. Poslouchejte ve čtvrtek 6. února od 16.00.

Brněnská Škola pro výcvik vodicích psů v tomto roce slaví 20 let od svého založení. Jedná se o druhou nejstarší organizaci tohoto druhu v ČR. Do studia proto přijde její majitel a cvičitel vodicích psů Milan Dvořák. Mimo jiné také zazní rozhovor s pečovatelkou budoucího vodicího psa a evangelickou farářkou Alexandrou Jakobeou. A jaké to je vyrazit na bohoslužbu v doprovodu psího pomocníka? To nám prozradí nevidomý programátor Roman Kabelka. Týdeník Všimli jsme si naladíte v pátek 7. února od 9.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest