katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 7. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 11. února v 18.00 mši svatou u příležitosti Světového dne nemocných – za nemocné přátelé posluchače Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 13. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 14. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 16. února v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

V polovině ledna slavilo Cyrilometodějské gymnázium v Brně svátek Panny Marie, Matky jednoty křesťanů. K oslavám pozvali také apoštolského nuncia Charlese Daniela Balva. Má vatikánský diplomat v Česku vytížený program? A co si myslí o církevním vzdělávání? O jeho zkušenostech u nás i v zahraničí s nunciem mluvila redaktorka Alžběta Havlová. Poslouchejte v pondělí 10. února od 20.15.

Na úterý 11. února připadá Světový den nemocných. Na vlnách Proglasu zachytíte v rámci Duchovního slova v 6.20 Poselství Svatého otce k 28. světovému dni nemocných v podání P. Martina Holíka. Kompletní text poselství je k dispozici i na webu www.proglas.cz. V 16.00 si můžete naladit Barvínek na téma Zdravotní klaun a doktor Miloň Milý. Co dělá zdravotní klaun? A jak to, že dokáže rozesmát i nemocné děti? Doktor Miloň Milý neboli David Tchelidze navštíví Barvínek. Snad nezapomene svůj červený nos a historky ze své práce, jejíž náplní je dělat dobrou náladu malým i velkým pacientům v nemocnici.

Tématu Nemoc si nevybírá... se bude věnovat pořad Mezi slovy ve čtvrtek 13. února od 9.00. Debatovat se bude o tom, jaké to je, když onemocní dítě či mladý člověk, a to nevyléčitelně. Jakým způsobem se s danou situací vyrovnat? Jakým způsobem o nemoci komunikovat? A na co se připravit, když se blíží závěr života? Jak s nemocnými mluvit o Bohu a o smrti? Hostem redaktorky Hany Svanovské bude lékař Jiří Šedo z Masarykova onkologického ústavu v Brně.

Máte chuť na něco sladkého a přitom udělat dobrý skutek? To je možné v nové kavárně, kterou od prosince v Brně provozují řádové sestry Kongregace Milosrdných sester III. řádu svatého Františka. Kdo stojí za vznikem Vincafé Filoménka, jak kavárna přišla ke svému jménu a co vše zde můžete ochutnat, prozradí s. Edita Troppová spolu se svými kolegyněmi v úterý 11. února od 20.15.

Ke 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka, které jsme si připomněli loni v prosinci, připravili kurátor Jiří Šťasta a P. Richard Čemus expozici s názvem Z celého srdce. Po instalaci v Senátu putuje po Česku. Lidé se tak mohou osobněji seznámit s významnou osobností českého katolického exilu. Více se dozvíte ve čtvrtek 13. února od 20.15 v pořadu brněnského studia.

V 19 kapitolách můžete na Radiu Proglas v rámci Čtení na pokračování sledovat knihu „Hádej, kdo se vrátil“. V pátek 14. února v 11.05 a ve 21.30 uslyšíte speciální 20. díl, ve kterém poodhalíme řadu skutečností, které by vás možná mohli zajímat. Pořadem vás provede někdo, koho jistě nečekáte. Rozhlasovou adaptaci si můžete koupit na www.slyš.to.

Jak by mělo vypadat náboženské vysílání? Co očekává veřejnost a jaké jsou představy církví a náboženských společností? O tom bude mluvit redaktorka Kateřina Rózsová ve vysílání Proglasu. Pozvání přijali novináři, kteří svou profesní dráhu spojili s veřejnoprávními médii. Martin Horálek, Jiří Václavek a Daniel Raus nabídnou svůj pohled na roli náboženského vysílání ve veřejnoprávním prostoru. Pozici křesťanského média v dnešním světě přiblíží šéfredaktor Proglasu Pavel Mikšů, který je současně prezidentem CERCu (Sdružení evropských křesťanských rádií). Poslouchejte ve středu 12. února od 9.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest