katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 8. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 18. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 20. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 21. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 23. února v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.10.

Když bylo Danielovi Pittetovi 9 let, během ministrování se ve fribourgské katedrále seznámil s otcem Joëlem Allazem. Tím začala jeho kalvárie: po čtyři roky byl tímto knězem sexuálně zneužívaný. Navzdory svému utrpení se však později začlenil do pracovního života, založil vlastní rodinu a našel nepředstavitelnou sílu svému agresorovi odpustit. "Odpuštění nevyléčí rány a nesmyje utrpení. Mně ale odpuštění pomohlo zničit pouta, která mě k němu připoutávala a bránila mi v životu," píše Pittet ve své knize Otče, odpouštím vám. Jeho svědectví vám nabídne Proglas jako Čtení na pokračování ve 14 dílech. Knihu nastudoval Jiří M. Valůšek v režii Hany Svanovské. Poprvé ji otevře v pondělí 17. února, poté každý všední den v 11.05 a ve 21.30. Papež František k tomuto příběhu říká: „Děkuji Danielovi, protože taková svědectví, jako je to jeho, prolamují hradbu mlčení nad skandály a utrpení a přinášejí světlo do strašlivě temných míst v životě církve.“

V Barvínku v úterý 18. února od 16.00 můžete nahlédnout pod ruce malířům a kreslířům. Jak to dělají, že jsou jejich komiksové postavičky jako živé? Na slavného Ferdu Mravence se Anežka Wiewiorková zeptá odborníka na komiks Tomáše Prokůpka. A kdoví, třeba se připlíží indián Rychlá Veverka, nebo alespoň jeho autor, výtvarník Pavel Čech.

Pořad Okolo stolu ve středu 19. února od 9.00 představí projekt Na den pod zem. Snaží se alespoň několikrát v roce širší veřejnosti zpřístupnit objekty, jako jsou atomové kryty, katakomby, tunely a historická sklepení. Tato místa jsou veřejnosti mnohdy těžko přístupná a některá jsou zcela neznámá. O tom jak a proč to dělají, bude mluvit Kateřina Chalupová.

Muzeum v Rýmařově založil v roce 1901 místní podnikatel Wilhelm Ludwig. Díky darům obyvatelů města a blízkého okolí postupně vznikaly jednotlivé expozice týkající se historie od 13. do 20. století, místního textilnictví a dolování. V pořadu ostravského studia ve středu 19. února od 20.15 se historik Michal Vyhlídalem bude věnovat Významným památkám Rýmařovska.

Farní evangelizační buňky usilují o proměnu běžné pastorace v evangelizaci. O tom, jak farnost rozhýbat a dát jí nový život, jak vtáhnout do dění laiky a svěřit jim odpovědnost za to, jak se žije v jejich farnosti, pohovoří P. Josef Prokeš. Farář v jihočeských Vodňanech a na blízkém poutním místě Lomec má s farními evangelizačními buňkami totiž bohaté zkušenosti. Poslouchejte týdeník Mezi slovy ve čtvrtek 20. února od 9.00.

Vidět působení zla v práci s drogově závislými nebo lidmi ve věznicích zřejmě není těžké. Co ale když toto zlo „ožije“ přímo před vámi a třeba vás i osloví? A co v takových chvílích dělat? O tom, že zlo je osoba, kterou lze reálně potkat, ale která však má zároveň omezené zbraně, budou ve čtvrtek 20. února od 16.00 v pořadu Na dřeň hovořit terapeuti a adiktologové Božena Havlová a Radovan Voříšek.

Česká republika hostí letošní ročník mistrovství Evropy kněžských týmů v halovém fotbalu. Ohlédnutí za šampionátem v Říčanech a v Praze přinese Filip Breindl v pátek 21. února v 9.00 v pořadu Všimli jsme si.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest