katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 9. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 25. února v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím rádia Lumen, na Popeleční středu 26. února od 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 27. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 28. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 1. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve středu (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit ve středu 26. 2. v 15.00 a v pátek v 15.10.

Zakrátko začne naše postní putování k velké noci Ježíšova zmrtvýchvstání, na jehož počátku uslyšíme výzvu k obrácení a životu podle evangelia. Co pro mě v postu roku 2020 znamená obrácení? O tom můžete diskutovat s šéfredaktorem Proglasu Pavlem Mikšů v Noční lince v pondělí 24. února od 22.30.

Na středu 26. února Proglas připravil speciální program. Popeleční středou začíná postní doba. Jak se na ni připravit? Jak ji prožívat v kontextu doby? Pozvání do pořadu Okolo stolu přijal teolog David Bouma. Poslouchejte od 9.00. V 15.00 se můžete připojit k modlitbě Křížové cesty. Po jejím skončení cca v 15.30 zazní Poselství papeže Františka k postní době 2020. V 16.00 najdete v programu Barvínek zaměřený na postní dobu. Těšit se můžete na povídání P. Pavla Kafky o tomto období a návštěvu zajímavého společenství Žabky v kaluži. V 16.55 uslyšíte pořad Postní zamyšlení. Hostem Pavla Smolka byla Zlata Potyková, kurátorka sbírky lidového zvykosloví Národního muzea v Praze, se kterou hovořili o lidových zvycích v tomto čase. S františkánem P. Michalem Pometlem se zamysleli nad správným prožíváním postního období. V 18.00 naladíte mimořádný přenos mše svaté z kostela sv. Augustina v Brně. Od 19.30 se dozvíte, co je půst a postní doba – hosty Kateřiny Rózsové byli dominikáni P. Antonín Krasucki, P. Damián Němec, P. Štěpán Filip a P. Romuald Rob. Od 20.15 si můžete poslechnout pořad ostravského studia. V postu nejde ani tolik o jídlo, jak se často lidé domnívají. Jde mnohem více o vytvoření prostoru pro Boha. Nejen na toto téma bude hovořit redaktor Antonín Žolnerčík s kaplanem farnosti Ostrava-Svinov – P. Mgr. Jiřím Markem Kotrbou. Od 22.30 se můžete připojit prostřednictvím telefonu k modlitbě bolestného růžence.

Kurzy Alfa jsou na mnoha místech našich farností či sborů rozvinutou aktivitou. Iniciativa přišla ze zahraničí, po letech však má své příznivce i v naší zemi. Každé setkání se zabývá některým tématem spjatých s vírou a vytváří prostor k rozhovoru. Kdo se podobných setkání účastní a komu jsou určeny? To prozradí P. Mariusz Kuźniar a Martin Hambálek ve čtvrtek 27. 2. od 9.00.

V postní době bude Marek Chvátal pokračovat v rozhovorech s P. Gorazdem Krušinou nad knihou Ozeáš. Postupně otevřou všechny zbývající kapitoly knihy od 4. po 14. Hospodin skrze svého proroka používá velmi silné výroky. Jsou plné emocí, utrpení i zmaru. Uprostřed nich volá po milosrdenství, blízkosti a něze. První díl série Zaseli vítr, sklidí bouři naladíte v sobotu 29. února od 20.15.

Ladislav Horák patří mezi naše špičkové hráče na akordeon. Je propagátorem a prvním interpretem skladeb soudobých českých a zahraničních autorů i kompozicí slavného argentinského skladatele Astora Piazzolly. Kromě toho vyučuje na Pražské konzervatoři. O všech svých aktivitách promluví v pořadu Oktáva v pátek 28. února od 16.55. Těšit se můžete i na hudební ukázky.

Pražské Jezulátko je do Popeleční středy oblečeno v sytě zelených šatech se zlatou výšivkou. Autorka šatiček pro Pražské Jezulátko, návrhářka Marie Zelená, bude hostem pořadu Křesťan a svět v neděli 1. března od 20.15. Řeč bude nejen o Pražském Jezulátku a o tom, co to pro návrháře znamená, ale také o dalších dílech Marie Zelené, například šatech k poctě Panny Marie nebo tvorbě liturgických oděvů.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest