katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 11. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 10. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 12. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 13. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 15. března v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v postní době každou středu a pátek v 15.10.

Zbraslavské pašije se staly pojmem. Připravují je a ztvárňují farníci a ochotníci z Prahy-Zbraslavi, pod režijním dohledem již 80letého Oldřicha Vlčka. Většinu velkých rolí hrají profesionální herci. Hraje se v lidovém duchu, jak byl tradován z generace na generaci po řadu staletí s postavami Anděla, Ďábla a Smrtky. Více se dozvíte v pondělí 9. března od 9.00.

Píseň o Bernadettě Franze Werfela je literárním zpracováním mariánského zjevení, k němuž došlo v jihofrancouzských Lurdech roku 1858. Autor v duchu tradic literárního impresionismu vytvořil dílo, které přesvědčivým způsobem přibližuje život sv. Bernadetty Soubirousové. Nastudovala Kateřina Rýznarová. Poslouchejte od 8. 3. každý všední den v 11.05 a ve 21.30.

Že naše víra nemůže stát na víře v moc ostatků, se shodli představitelé katolické církve během nedávné konference o Jindřichovi zvaném Librarius. Výzkum tělesných pozůstatků českobudějovického převora, tradičně uctívaného jako „blahoslavený", totiž vyvrátil jejich pravost. Je proto na místě se zeptat, proč vůbec ostatky uctívat a jaký význam má tato tradice. Nad tématem se v pondělí 9. března ve 20.15 v pořadu českobudějovického studia zamyslí památkářka Zdeňka Prokopová spolu s generálním vikářem českobudějovické diecéze Davidem Henzlem.

V síti může uváznout ryba. Pojmem síť se označuje internet, který spojuje celý svět. A v síti mohu uváznout nezletilé děti, které si na internetu, na sociálních sítích, vyhlédnou sexuální predátoři. V síti – se také jmenuje film Víta Klusáka a Barbory Chalupové, který se zaměřil právě na tuto problematiku. V pořadu Okolo stolu redaktor Pavel Smolek s P. Markem Drábkem a Radkou Fraňkovou z Křesťanské pedagogicko-psychologické poradny rozebere právě tento snímek. Poslouchejte pořad Okolo stolu ve středu 11. března od 9.00.

Papeže Františka na Twitteru sleduje 18 milionů lidí. Politické kampaně se vedou na Facebooku. Celebrity na Instagramu ukazují nejrůznější produkty, čímž jim vlastně dělají reklamu. Pomáhají sociální sítě v komunikaci, nebo ji naopak odosobňují? Je řešením úplně se jim vyhnout? Lze na nich hlásat křesťanské hodnoty? Můžeme je využít i pro svůj duchovní život? Jak se má křesťan orientovat v době sociálních médií, nám poradí P. Libor Všetula, ředitel Salesiánského mediálního centra. V pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 12. března od 9.00 se na vás také těší redaktorka Anežka Jakubcová.

V pořadu olomouckého studia uslyšíte rozhovor s Vlaďkou Závrskou – autorkou projektu Knihář, což je v podstatě moderní „čtenářský deník“. Prostřednictvím metody 4PRO poskytuje prostor k tomu, aby s každou přečtenou knihou mohl člověk růst. Knihář má speciální otevřenou vazbu a je z ekologického papíru. Autorka projektu má ráda designové předměty a zároveň věří, že knihy mohou měnit životy. Více prozradí ve čtvrtek 12. března od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest